Obostrzenia w październiku 2022. Co z maseczkami? Jest projekt zmienionego rozporządzenia

i

Autor: Unsplash Obostrzenia w październiku 2022. Co z maseczkami? Jest projekt zmienionego rozporządzenia

Obostrzenia w październiku 2022. Co z maseczkami? Jest projekt zmienionego rozporządzenia

2022-09-29 8:59

Rząd przedłuży do 31 października aktualne ograniczenia epidemiczne. To m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach. W wykazie prac rządu zamieszczono w środę (28 września) informację na ten temat.

W wykazie zapowiedziano projekt zmienionego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

W projekcie przewiduje się przedłużenie do 31 października 2022 roku obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Uzasadnione jest to – jak podano - m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom zakażonym tym wirusem oraz sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Dantejskie sceny na otwarciu metra na Targówku. Tłum mieszkańców zalał nowe stacje.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE