Nowy dworzec PKP w Olsztynie. Wiadomo już, jak będzie wyglądał [WIZUALIZACJE]

2020-06-23 12:12

Zgodnie z zapowiedzią Polskie Koleje Państwowe w czerwcu ujawniły wygląd nowego Dworca Głównego w Olsztynie. W budynku dworcowym najwięcej przestrzeni projektanci przeznaczyli na obsługę podróżnych, ale jest także sporo miejsca na lokale handlowo-usługowe.

Nowy dworzec PKP w Olsztynie coraz bliżej. Są już oficjalne wizualizacje

Patrząc na wizualizacje olsztyńskiego Dworca Głównego, trudno nie zgodzić się za zapewnieniami kolejarzy, że projekt odpowiada obowiązującym trendom architektonicznym. Szklana bryła i jej otoczenie, nie tylko wygląda reprezentacyjnie. Budynek, jak przekonują koleje, jest odpowiedzią na potrzeby pasażerów, wpisuje się też w „tkankę miejską”. Dworzec ma być powiązany z pobliskimi przystankami autobusowymi i tramwajowymi oraz z parkingiem. Dzięki temu powstać może węzeł przesiadkowy ułatwiający podróżnym korzystanie z komunikacji miejskiej.

Budowa nowego dworca jest częścią większej inwestycji, czyli przebudowy całej stacji Olsztyn Główny. Za tę część odpowiadają PKP Polskie Linie Kolejowe. Zarząd PKP prowadzi również rozmowy z inwestorem, który w sąsiedztwie dworca kolejowego, chce wybudować centrum handlowe i dworzec autobusowy. Obydwie inwestycje mogą być funkcjonalnie ze sobą powiązane.

O tym jak będzie wyglądać nowy Dworzec Główny w Olsztynie -Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP S.A.

Nowy dworzec kolejowy ma być oddany podróżnym w 2022 roku.

PKP S.A., właściciel dworca kolejowego oraz firma Retail Provider, która zawiaduje dworcem autobusowym w Olsztynie, wystąpiły z wnioskiem o zgodę na rozbiórkę obecnych budynków. Po wyburzeniu obsługa pasażerów ma odbywać się w budynku tymczasowym.

Wybory prezydenckie - jak głosować poza miejscem zamieszkania? Komunikat PKW
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE