Nowi policjanci na Warmii i Mazurach. Ślubowanie złożyło 45 funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

2021-09-20 12:22

Nowi policjanci zasilili szeregi warmińsko-mazurskiej policji. Tym razem ślubowanie złożyło 45 funkcjonariuszy.- Proces rekrutacji trwa i jest skutecznie realizowany, a liczba chętnych do podjęcia służby w policji na Warmii i Mazurach oraz spadek liczby wakatów wyraźnie pokazują, że ta możliwość cieszy się dużym zainteresowaniem - informuje KWP w Olsztynie.

W niedzielę (19 września) odbyło się kolejne w tym roku ślubowanie nowych policjantów. Uroczystość zorganizowano w sali Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie - jednak ze względu na wciąż obowiązujący stan epidemii bez zaproszonych gości oraz członków rodzin i bliskich funkcjonariuszy. 

W szeregi warmińsko-mazurskiej policji wstąpiło 45 nowych funkcjonariuszy, w tym 18 kobiet. Po ślubowaniu odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji, po którego zakończeniu wrócą do swoich jednostek: KWP w Olsztynie (2), OPP w Olsztynie (7), KMP w Olsztynie (6), KMP w Elblągu (7), KPP w Ełku (1), KPP w Giżycku (5), KPP w Kętrzynie (3), KPP w Lidzbarku Warmińskim (5), KPP w Ostródzie (3), KPP w Szczytnie (1) i KPP w Węgorzewie (5).

Olsztyn. Wypadek na ul. Leonharda. Potrącił pieszego na pasach

Niedzielna uroczystość była również okazją do spotkania z jeszcze jedną grupą osób. Choć w mniejszym gronie, to wcale nie z mniejszą satysfakcją policjanci, pracownicy cywilni oraz osoby zasłużone dla policji mogły z tej okazji odebrać od kierownictwa policji garnizonu warmińsko-mazurskiego wyróżnienia, odznaczenia i awanse odznaczonych zostało:

  • Medalem „ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ” – 9 osób
  • Medalem „ZA ZASŁUGI DLA POLICJI” – 9 osób
  • Odznaką „ZASŁUŻONY POLICJANT” – 7 osób
  • Awans na PIERSZWY STOPIEŃ OFICERSKI – 1 osoba
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE