Nowe obostrzenia TYLKO na Warmii i Mazurach! Co będzie obowiązywało od 27.02.2021? [LISTA]

2021-02-24 15:20
Konferencja ministra zdrowia. Jakie obostrzenia na Warmii i Mazurach od soboty 27.02.2021? [LISTA]
Autor: Twitter: Ministerstwo Zdrowia Konferencja ministra zdrowia. Jakie obostrzenia na Warmii i Mazurach od soboty 27.02.2021? [LISTA]

Konferencja prasowa ministra zdrowia 24.02.2021. Adam Niedzielski przedstawił decyzje dotyczące obostrzeń, które będą obowiązywały w Polsce od najbliższej soboty (27 lutego). Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w województwie warmińsko-mazurskim wprowadzone zostaną bardziej surowe restrykcje niż na pozostałych obszarach kraju. Co to oznacza dla mieszkańców Warmii i Mazur? Jakie obostrzenia będą obowiązywały na Warmii i Mazurach od soboty 27.02.2021? Szczegóły w artykule.

W środę (24 lutego) odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na której przedstawione zostały dalsze działania w związku z drastycznie wzrastającą liczbą osób zakażonych koronawirusem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od soboty (27 lutego) na czas dwóch tygodni surowszymi restrykcjami objęte zostanie województwo warmińsko-mazurskie, które od dłuższego czasu przoduje w statystykach. Tylko dziś potwierdzono tam prawie tysiąc nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Dużą rolę odgrywa tu również brytyjska odmiana koronawirusa - wersja o wiele bardziej zakaźna. To właśnie przez nią sytuacja epidemiczna na Warmii i Mazurach znaczącą się pogorszyła.

Jakie obostrzenia na Warmii i Mazurach od soboty 27.02.2021? [LISTA]

Od soboty (27 lutego) w województwie warmińsko-mazurskim obowiązywać będą takie obostrzenia jak:

  • Zamknięte hotele i miejsca noclegowe
  • Zamknięte kina, teatry, filharmonie, opery
  • Zamknięte stoki narciarskie
  • Zamknięte baseny, aquaparki
  • Zamknięte korty tenisowe i boiska
  • Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych
  • Nauka zdalna w klasach 4-8 szkół podstawowych, szkołach średnich, w technikach i szkołach wyższych (z wyjątkami)
  • Zamknięte siłownie, kluby fitness
  • Zamknięte restauracje i bary, posiłki wydawane tylko na wynos
  • Zakaz organizacji wesel i konsolacji

Ponadto w całej Polsce od soboty wprowadzony zostaje obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic. Dodatkowo od 27 lutego obowiązywać będzie kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji - z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki.

Raport z Anteny 24.02
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE