Konferencja ministra zdrowia. Jakie obostrzenia na Warmii i Mazurach od soboty 27.02.2021? [LISTA]

i

Autor: Twitter: Ministerstwo Zdrowia Konferencja ministra zdrowia. Jakie obostrzenia na Warmii i Mazurach od soboty 27.02.2021? [LISTA]

Nowe obostrzenia TYLKO na Warmii i Mazurach! Co będzie obowiązywało od 27.02.2021? [LISTA]

2021-02-24 15:20

Konferencja prasowa ministra zdrowia 24.02.2021. Adam Niedzielski przedstawił decyzje dotyczące obostrzeń, które będą obowiązywały w Polsce od najbliższej soboty (27 lutego). Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w województwie warmińsko-mazurskim wprowadzone zostaną bardziej surowe restrykcje niż na pozostałych obszarach kraju. Co to oznacza dla mieszkańców Warmii i Mazur? Jakie obostrzenia będą obowiązywały na Warmii i Mazurach od soboty 27.02.2021? Szczegóły w artykule.

W środę (24 lutego) odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na której przedstawione zostały dalsze działania w związku z drastycznie wzrastającą liczbą osób zakażonych koronawirusem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od soboty (27 lutego) na czas dwóch tygodni surowszymi restrykcjami objęte zostanie województwo warmińsko-mazurskie, które od dłuższego czasu przoduje w statystykach. Tylko dziś potwierdzono tam prawie tysiąc nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Dużą rolę odgrywa tu również brytyjska odmiana koronawirusa - wersja o wiele bardziej zakaźna. To właśnie przez nią sytuacja epidemiczna na Warmii i Mazurach znaczącą się pogorszyła.

Jakie obostrzenia na Warmii i Mazurach od soboty 27.02.2021? [LISTA]

Od soboty (27 lutego) w województwie warmińsko-mazurskim obowiązywać będą takie obostrzenia jak:

  • Zamknięte hotele i miejsca noclegowe
  • Zamknięte kina, teatry, filharmonie, opery
  • Zamknięte stoki narciarskie
  • Zamknięte baseny, aquaparki
  • Zamknięte korty tenisowe i boiska
  • Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych
  • Nauka zdalna w klasach 4-8 szkół podstawowych, szkołach średnich, w technikach i szkołach wyższych (z wyjątkami)
  • Zamknięte siłownie, kluby fitness
  • Zamknięte restauracje i bary, posiłki wydawane tylko na wynos
  • Zakaz organizacji wesel i konsolacji

Ponadto w całej Polsce od soboty wprowadzony zostaje obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic. Dodatkowo od 27 lutego obowiązywać będzie kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji - z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki.

Raport z Anteny 24.02

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE