Nowa wieża widokowa w Krzyżach. Panorama jeziora Nidzickiego zachwyca! [ZDJĘCIA]

2022-06-20 15:00

W gminie Ruciane-Nida mieszkańcy oraz turyści do dyspozycji mają trzy nowe elementy infrastruktury Mazurskiej Pętli Rowerowej. To dwa Miejsca Obsługi Rowerzystów oraz wieża widokowa z panoramą na jezioro Nidzickie. O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

Mazurska Pętla Rowerowa ma być unikatem na skalę europejską, łączącym atrakcje szlaku wodnego i rowerowego. Trasa na północy będzie łączyć się z największym szlakiem rowerowym Polski wschodniej - Green Velo. Malownicze jeziora, dziewicze lasy, urokliwe miasteczka, regionalna kuchnia oraz ciekawe wydarzenia to wszystko będzie czekać miłośników dwóch kółek na szlaku. Realizacja inwestycji potrwa do 2023 roku, lecz już dziś można korzystać z wielu odcinków trasy.

Na Pętli przygotowywane są m.in. specjalne Miejsca Obsługi Rowerzystów (MOR), które umożliwią organizację postojów. Wzdłuż szlaku przewidzianych jest łącznie 18 MOR’ów, wyposażonych w wiaty, zadaszenia, sanitariaty oraz teren przystosowany do wypoczynku. Dodatkowo szlak uatrakcyjni 9 wież widokowych, z których będzie można podziwiać panoramę Mazur, a także tablice informujące o lokalnych atrakcjach, ciekawych wydarzeniach czy miejscach cennych przyrodniczo. 

Mazurska Pętla Rowerowa w gminie Ruciane-Nida. Nowa wieża widokowa i Miejska Obsługi Rowerzystów

W Mrągowie odebrano niedawno dwie wieże widokowe oraz jedno miejsce obsługi rowerzystów. Z kolei w gminie Ruciane-Nida dwa miejsca obsługi rowerzystów oraz jedną wieżę widokową.

— Odebrane zostały 3 kolejne elementy infrastruktury Mazurskiej Pętli Rowerowej w gminie Ruciane-Nida! Były to dwa Miejska Obsługi Rowerzystów w miejscowościach Ruciane-Nida i Karwica. Wszystkie wyposażone są w zadaszenie, miejsca parkingowe dla rowerów, toalety, dostęp do prądu, ławki ze stołami, kosze na śmieci. W miejscowości Krzyże była to wieża widokowa z panoramą jeziora Nidzkiego — czytamy we wpisie na fanpage'u "Mazurska Pętla Rowerowa".

Źródło: Wielkie Jeziora Mazurskie 2022 Stowarzyszenie, Facebook: Mazurska Pętla Rowerowa

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE