Nowa Wieś Ełcka. Ogromny pożar na terenie oczyszczalni ścieków [ZDJĘCIA]

2022-08-16 13:23

Długi weekend niestety nie dla wszystkich upłynął spokojnie. W poniedziałek (15 sierpnia) strażacy zostali wezwani do ogromnego pożaru na terenie oczyszczalni ścieków w Nowej Wsi Ełckiej. Ogniem objęta była dużych rozmiarów sterta słomy oraz hala do produkcji nawozu. Nadal trwa przelewanie pogorzeliska.

Kłęby dymu nad Nową Wsią Ełcką pojawiły się w miniony poniedziałek (15 sierpnia) przed godziną 15.00. Jak informuje Ratownictwo Powiatu Ełckiego, po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że ogniem objęta jest znajdująca się przy lesie cała sterta słomy w kostkach o wymiarach 50x25x6 m oraz 5 pryzm kompostownika w zadaszonej hali. 

- Pierwsze działania polegały na podaniu prądów wodnych w obronie zabudowań. Dalsze działania polegały na podawaniu licznych prądów wody na stertę balotów. Właściciel obiektu zorganizował sprzęt do przerzucania słomy oraz beczkowozy, z których podawany był prąd wody do przelewania - relacjonuje Ratownictwo Powiatu Ełckiego.

Na chwilę obecną pożar nie został do końca ugaszony. Nadal trwa długie przelewanie pogorzeliska.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Eska Summer City Olsztyn! Lecimy na Warmię i Mazury
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE