Noc Bibliotek w Olsztynie 2022. Kiedy? Co przygotowały biblioteki? [PROGRAM]

2022-09-30 13:45
Noc Bibliotek w Olsztynie 2022. Kiedy? Co przygotowały biblioteki? [PROGRAM]
Autor: pexels.com Noc Bibliotek w Olsztynie 2022. Kiedy? Co przygotowały biblioteki? [PROGRAM]

Noc Bibliotek w Olsztynie. Przed nami wielkie święto książkożerców! Ogólnopolska akcja Noc Bibliotek przekonuje o zaletach czytania, ale także zachęca do korzystania z lokalnych wypożyczalni jako miejsc sprzyjających integracji, wymianie opinii i spotkań z kulturą. Kiedy wypada tegoroczna Noc Bibliotek? Co przygotowały z tej okazji olsztyńskie biblioteki? Sprawdź program!

Noc Bibliotek w Olsztynie 2022

Ósma już edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października. Tegoroczne hasło przewodnie akcji brzmi "To się musi powieść". Na mapie miast biorących udział w Nocy Bibliotek nie mogło zabraknąć Olsztyna. Do akcji włączyły się obie biblioteki - zarówno miejska, jak i wojewódzka biblioteka publiczna. Z tej okazji wszyscy chętni mogą wybrać się do Planety 11 na Aleję Piłsudskiego 38, lub do WBP na Stare Miasto 33.

Program Nocy Bibliotek w Planecie 11

– Noc Bibliotek przed nami! W sobotę, 1 października szczególnie zachęcamy do odwiedzenia Planety 11, która przygotowała specjalną ofertę wydarzeń na ten wyjątkowy dzień w roku. Zaczynamy o godz. 16.00, a zakończenie imprezy planujemy o godz. 23 – zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

  • godz. 16:00 – TURNIEJ FIFA 23 (na PS4)
  • godz. 18:00 – WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO dla dorosłych
  • godz. 20:15 – SPOTKANIE Z JUSTYNĄ SUCHECKĄ – dziennikarką i pisarką
  • godz. 21:30 – PLANETARNY KLUB FILMOWY – pokaz filmu

Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń w Planecie 11 znajdziesz >>TUTAJ<<

Program Nocy Bibliotek w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie

– W skąpanej w kolorowych światłach, w zgubionej w rzeczywistości wirtualnej i w przyziemnych zbrodniach, w teatralnych strojach i niezwykłych brzmieniach WBP zaprasza Was do odkrycia zbrodni popełnionych w bibliotece! – zaprasza Wojewódzka Biblioteka Publiczna.

17:00 CZEGO OCZY NIE WIDZĄ?

Skazani na dobrą zabawę! Dla małych i dużych! Przenieś się do wirtualnej rzeczywistości, sprawdź, czy świadkowie zbrodni mówią prawdę, powieś powieść, rozwiąż zagadki kryminalne, zrób zdjęcie do Akt, odnieś zwycięstwo w grze o wolność! I pamiętaj! Postaraj się nie dostać mandatu!

19:00 CZEGO USZY NIE SŁYSZĄ?

Opowieści zza krat, na co dzień nieujawniane światu… Spotkanie z psycholog więzienną Magdaleną Sochą i Porucznik Justyną Jachacy-Majewską – starszym Wychowawcą Aresztu Śledczego w Olsztynie. Funkcjonariuszki Służby Więziennej w Olsztynie i Aresztu Śledczego odpowiedzą na zadane przez Was pytania oraz przybliżą nam jak wygląda życie codzienne w zakładach karnych. Gotowi na przesłuchanie? My tak!

Noc Bibliotek - ogólnopolska akcja organizowana od 2015 roku

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Pierwsza Noc Bibliotek odbyła się w 2015 roku.

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE