Niezawodna Czira w akcji. Czworonożny celnik ujawnił kontrabandę [AUDIO]

2022-11-29 22:44

Celnicy zabezpieczyli W Barczewie ponad 117 tys. szt. Papierosów. Miejsce ukrycia kontrabandy wskazała czworonożna Czira. I to nie jedyne ujawnienie z udziałem psiej celniczki w ostatnim czasie.

Czira w akcji

W Barczewie celnicy zabezpieczyli ponad 117 tys. szt. Papierosów. Z kolei pod Nidzicą funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zajęli nielegalny tytoń i spirytus. W obu przypadkach miejsce ukrycia kontrabandy wskazała czworonożna Czira.

W miejscowości pod Nidzicą funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który wkłada do bagażnika swojego samochodu duży jutowy worek. W wyniku kontroli, okazało się, że w środku znajduje się nielegalny tytoń. Mundurowi podjęli decyzję o przeszukaniu miejsca zamieszkania mężczyzny. W garażu, znajdującym się na posesji znaleźli 90 l spirytusu. Na poddaszu budynku pies służbowy Czira wskazał ukrytą kontrabandę. W specjalnie przygotowanym schowku było ponad 40 kg tytoniu - mówi Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie. - Wobec mężczyzny wszczęto sprawę karno-skarbową. Straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconych należności oszacowano na prawie 50 tys. zł. Z kolei ubiegłym tygodniu Czira wraz ze swoim przewodnikiem pełniła służbę z policjantami z KMP w Olsztynie. Mundurowi przeszukali mieszkanie i garaż mieszkańca Barczewa. W kontrolowanych pomieszczeniach Czira wskazała ponad 117 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 8,5 kg tytoniu - dodaje rzeczniczka funkcjonariuszy.

QUIZ: Dariusz Szpakowski kończy karierę. Ile o nim wiesz?

Pytanie 1 z 13
Który mundial jako pierwszy skomentował Dariusz Szpakowski?

Psy wykorzystywane do wykrywania określonych zapachów odznaczają się bardzo wysoką skutecznością. Niemal w każdym przypadku bezbłędnie wskazują miejsca ukrycia towarów zabronionych i stanowią nieodzowny środek kontroli i wsparcie funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE