Nie wszyscy uczniowie wrócą do szkoły. Zdalnie do końca ferii [AUDIO]

2022-01-28 12:05
Nauka zdalna. Znamy konkrety!
Autor: Pixabay.com Nauka zdalna. Znamy konkrety!

Pandemia znów miesza w edukacji. Na Warmii i Mazurach trwają co prawda jeszcze zimowe ferie, ale już wiadomo, że do szkół wrócą tylko uczniowie najmłodszych klas. Przedszkolaki również będą mogły wrócić do swoich zajęć.

ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE

Zdalnie do końca ferii

Na półmetku zimowych ferii na Warmii i Mazurach wiadomo już, że 7 lutego tylko przedszkolaki i najmłodsi uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej. Na tryb zdalny przechodzą uczniowie klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych.

Do 27 lutego , czyli do zakończenia ferii w całym kraju uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-IV będą kontynuowały kształcenie w trybie stacjonarnym. Utrzymana zostanie praktyczna nauka zawodu. Bursy szkolne będą otwarte, natomiast jeśli chodzi o szkoły specjalne, to o formie zajęć zdecydują dyrektorzy placówek – mówi rzecznik wojewody warm.-maz. Krzysztof Guzek.

Posłuchaj: o powrocie do nauki po zimowych feriach mowi rzecznik woj. warm.-maz. Krzysztof Guzek

Aktualnie zajęciami zdalnymi i hybrydowymi objętych jest nieco ponad 370 dzieci z 12 olsztyńskich przedszkoli. Poza tradycyjnymi szkołami zdalnie będą pracować również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. To samo dotyczy szkół i placówek artystycznych. Na dotychczasowych zasadach będą pracować młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze i poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Zajęcia praktyczne w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, centrach kształcenia zawodowego oraz placówkach kształcenia ustawicznego będą mogły odbywać się stacjonarnie, ale tylko w wybrane dni tygodnia i w wymiarze nie większym, niż 16 godzin tygodniowo.

Nowe rozwiązania wprowadzone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki zostały wprowadzone w czwartek (27 stycznia). Ma to związek z przedłużającą się pandemią COVID-19 i rosnącą liczbą zachorowań.

nasz kultowe cytaty z polskich komedii? Usunęliśmy jedno słowo. Pokaż, że jesteś cwaniak!

Pytanie 1 z 15
"Wpuścić ... na salony"

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE