Nadciąga kolejna wichura. Możliwe OSTRZEŻENIE DRUGIEGO STOPNIA dla Warmii i Mazur

2022-01-26 11:00
Nadciąga kolejna wichura. Możliwe OSTRZEŻENIE DRUGIEGO STOPNIA dla Warmii i Mazur
Autor: OSP Sępopol Nadciąga kolejna wichura. Możliwe OSTRZEŻENIE DRUGIEGO STOPNIA dla Warmii i Mazur

Styczniowa pogoda mocno daje nam się we znaki. Śnieżyce, burze śnieżne i wichury łamiące drzewa. Te ostatnie znowu mają powrócić. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem m.in. dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Kiedy spodziewać się wichury? Szczegóły w artykule.

Nad Warmię i Mazury znowu nadciąga niebezpieczna wichura. Pierwsze silniejsze podmuchy wiatru mieszkańcy odczują już w czwartek (27 stycznia). Wówczas wprowadzony może zostać pierwszy stopień ostrzeżenia. Najgorsze jednak dopiero w sobotę (29 stycznia). Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać na ten dzień ostrzeżenie drugiego stopnia. Oznacza to silny wiatr o średniej prędkości 72-90 km/h, a w porywach 90-115 km/h.

Od ostatniej wichury, która przeszła nad regionem wyrządzając sporo szkód, minął nieco ponad tydzień. Wówczas strażacy odnotowali kilkaset interwencji, głównie związanych z usuwaniem powalonych na drogi drzew. Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce m.in. w Elblągu, gdzie gałęzie upadającego drzewa uderzyły w dwie osoby. Dlatego, jeżeli jest taka możliwość, w sobotę lepiej zostać w bezpiecznym domowym zaciszu.

 

Sedno Sprawy - Tomasz Siemoniak

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE