Nad Warmię i Mazury nadciąga POTĘŻNA WICHURA. IMGW wydało ostrzeżenie DRUGIEGO STOPNIA!

2022-01-13 14:20
Nad Warmię i Mazury nadciąga POTĘŻNA WICHURA. IMGW wydało ostrzeżenie DRUGIEGO STOPNIA!
Autor: Canva Nad Warmię i Mazury nadciąga POTĘŻNA WICHURA. IMGW wydało ostrzeżenie DRUGIEGO STOPNIA!

Nad Warmię i Mazury nadciąga potężna wichura. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie drugiego stopnia. Porywy wiatru mogą osiągać nawet 100 km/h. Od kiedy obowiązuje alert? Szczegóły poniżej.

Przed nami bardzo niebezpieczna pogoda. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Te ma obowiązywać od 13 stycznia od północy do piątku (14 stycznia) do godziny 16.00.

— Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru prognozowane są jutro w pierwszej połowie dnia — informuje IMGW.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła do mieszkańców regionów objętych alertem smsy, w których ostrzega przed możliwymi przerwami w dostawie prądu. Radzi też zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie.

Gdzie i jak mieszkają bohaterowie serialu Rolnicy. Podlasie?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE