Mikołajki. Zakaz kąpieli na plaży miejskiej. W jeziorze pojawiły się sinice [ZDJĘCIA]

2022-08-18 7:56

Mieszkańcy oraz turyści wypoczywający na plaży miejskiej w Mikołajkach w najbliższym czasie nie skorzystają z kąpieliska. Wszystko przez sinice, które pojawiły się w jeziorze mikołajskim. Zakaz kąpieli obowiązuje tam do odwołania.

Przed nami kolejny piekielnie upalny dzień. W związku z tym synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Temperatury mają przekraczać 30 stopni Celsjusza. By nieco się ochłodzić, wiele osób zapewne wybierze się nad jeziora. Niestety kąpiel na plaży miejskiej w Mikołajkach przez najbliższe dni będzie niemożliwa. 

Zakaz kąpieli na plaży miejskiej w Mikołajkach. W jeziorze pojawiły się sinice

W środę (17 sierpnia) Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Mrągowie poinformowała bowiem o występowaniu sinic w jeziorze Mikołajskim. Z tego powodu do czasu zakończenia ich przekwitania, na plaży miejskiej obowiązuje zakaz kąpieli.

Sinice organizmy samożywne, zwane też cyjanobakteriami. Kąpiel w wodzie o dużym stężeniu sinic jest niebezpieczna, ponieważ organizmy te produkują groźne dla ludzi toksyny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Eska Summer City Olsztyn! Stylizacja, oklejanie, detailing i super samochody
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE