Mikołajki. Kot utknął w kominie. Nie chciał współpracować ze strażakami [ZDJĘCIA]

2022-10-04 19:48

Służby otrzymały nietypowe zgłoszenie. Mały kociak miał wpaść do przewodu kominowego i utknąć. Na szczęście, mimo utrudnień, niesfornego zwierzaka udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (2 października) po godzinie 14.00 w Mikołajkach. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mały kociak wpadł do przewodu kominowego jednego z budynków na terenie miasta. Na miejsce przybyli strażacy OSP, którzy również próbowali dokładnie ustalić, gdzie mógł utknąć kociak. Nie obyło się bez specjalistycznego sprzętu strażaków PSP w Mrągowie, którzy za pomocą kamery termowizyjnej oraz aparatu nasłuchowego namierzyli zwierzaka.

– Utknął pomiędzy ścianą z płyty karton-gips a kominem w pomieszczeniu gospodarczym. Po zrobienia otworu w ścianie z płyty karton-gipsowej zwierzak próbował uciec w głąb zabudowy, na szczęście udało się strażakom go wyjąć – informuje mł. asp. Paulina Karo, oficer prasowa z KPP Mrągowo.

Wystraszonego kociaka funkcjonariusze przekazali zgłaszającej kobiecie.

Olsztyn. Jechał główną ulicą bez powietrza w kole
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE