Mikołaj z Kortowa przekazał czek na pokaźną sumę. Zakończyła się studencka zbiórka [AUDIO]

2021-01-19 8:10
Zakończyła się studencka zbiórka
Autor: RUSS UWM Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM i Joanna Łuczyńska z WPiA

Koleżeńska zbiórka Kortowski Mikołaj zakończyła się. Akcja ma na celu pomoc finansową studentom w trudnej sytuacji. Do tej pory pieniądze zbierane były do puszek, na każdym z wydziałów oraz na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tegoroczna edycja wydarzenia była dedykowana studentce WPiA. Organizatorzy przekazali Asi symboliczny czek , kryjący za sobą kwotę ponad 15 tys. zł.

ESKA XD #014

Kortowski Mikołaj, czyli studenci pomagają studentom. Zakończyła się VII edycja koleżeńskiej zbiórki. Do tej pory, co roku w grudniu, pieniądze zbierane były do puszek, na każdym z wydziałów oraz na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pandemia nie stłumiła zapału studentów do niesienia pomocy, ale spowodowała zmiany w jej organizacji. Wydarzenie przeniesione zostało do sieci, a pieniądze były zbierane przy wsparciu popularnego portalu aukcyjnego.ta wyjątkowa edycja akcji dedykowana była Joannie Łuczyńskiej, studentce z Wydziału Prawa i Administracji. Studentka ciężko choruje od dziecka i porusza się na wózku inwalidzkim, ale nie przeszkadza jej to działać w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. To właśni do Asi trafił symboliczny czek na kwotę 15 247 złotych.

Posłuchaj: Joanna Łuczyńska z WPiA

Kultowe teksty z Gwiezdnych Wojen. Jesteś fanem sagi? 10/10 to obowiązek

Pytanie 1 z 10
Która postać z Gwiezdnych Wojen wypowiedziała tę kwestię: "Więc tak oto ginie demokracja. Podczas aplauzu tłumów"?

VII. edycja akcji, jak przyznają organizatorzy, była nad wyraz wymagająca i inna niż wszystkie do tej pory. Zbiórka, z powodu pandemii, przeniosła się do sieci. Eska wspiera inicjatywę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE