Włamał się do domku letniskowego. Łupem padło poroże warte 3,5 tys. złotych

2021-04-08 10:17 agada
Mieszkaniec Olsztyna włamał się do domku letniskowego. Łupem padło poroże warte 3,5 tys. złotych
Autor: KPP Szczytno/ canva Mieszkaniec Olsztyna włamał się do domku letniskowego. Łupem padło poroże warte 3,5 tys. złotych

Pewien 25-latek z Olsztyna włamał się do domku letniskowego i ukradł... poroże o wartości blisko 3,5 tys. złotych. Do zdarzenia doszło na terenie jednej z miejscowości położonej w gminie Jedwabno (powiat szczycieński). Mężczyzna został już zatrzymany, a za kradzież z włamaniem wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Mężczyzna włamał się do domku letniskowego na terenie gminy Jedwabno w nocy z 11 na 12 marca. - Sprawca po uprzednim wyważeniu okna dostał się do wnętrza domku letniskowego, skąd wyniósł poroże w postaci wieńca jelenia, 7 sztuk zrzutu jelenia i 1 sztuki zrzutu łosia. Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na kwotę blisko 3,5 tys. złotych - informuje sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowy szczycieńskiej policji.

Według ustaleń policji złodziej wywiózł skradzione okazy do Olsztyna. Tam planował je spieniężyć. - Gdy wszedł z „łupami” do jednego ze skupów położonych na terenie miasta, stojący za ladą sprzedawca, mając świadomość jak bardzo wartościowe i unikatowe są to przedmioty, od razu zorientował się, że nie należą one do niego. Mężczyzna zasypał swojego klienta pytaniami, co doprowadziło do tego, że mężczyzna uciekł pozostawiając skradzione poroża - dodaje sierż. Izabela Cyganiuk.

Raport z Anteny godz. 10

Policjanci wkrótce ustalili dane mężczyzny. Okazało się, że był to 25-letni mieszkaniec Olsztyna. Został on zatrzymany i usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Wartościowe okazy wróciły zaś do właściciela. Za kradzież z włamaniem mężczyzna odpowie niebawem przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.