Lidl i Biedronka na archiwalnych zdjęciach. Tak wyglądały pierwsze dyskonty w Polsce! [GALERIA]

2022-08-09 9:44

Jak wyglądały pierwsze sklepy popularnych dyskontów w Polsce? Archiwalne zdjęcie z 2002 roku, czyli sprzed 20 lat, opublikowała w mediach społecznościowych sieć sklepów Lidl. W porównaniu do Biedronki wygląd Lidla nie zmienił się aż tak bardzo. Zobaczcie sami!

Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Pierwszy sklep w Polsce natomiast został otwarty w 2002 roku przy ulicy Głogowskiej 228 w Poznaniu. Z okazji 20-lecia sieć opublikowała w mediach społecznościowych archiwalne zdjęcie otwartego wówczas dyskontu.

– Tak wyglądał nasz pierwszy sklep 20 lat temu zlokalizowany przy ulicy Głogowskiej 228 w Poznaniu! Wciąż wspominamy ten czwartkowy poranek 11 kwietnia 2002 roku – ach, co to było za wydarzenie! To otwarcie zdecydowanie przeszło do historii – czytamy we wpisie opublikowanym na profilu Lidla w serwisie LinkedIn.

Chociaż minęło już 20 lat, trzeba przyznać, że wygląd sklepów Lidl nie zmienił się aż tak bardzo. O wiele większą rewolucję przeszła Biedronka. Na przestrzeni lat zmieniała się nie tylko kolorystyka budynku, ale również wygląd loga firmy.

Pierwsze sklepy sieci Biedronka w Polsce powstały w 1995 roku. Jeden z nich został otwarty w Poznaniu przy ulicy Newtona, drugi w Śremie przy ulicy Sikorskiego. Dwa lata później Jeronimo Martins Polska miało już 240 sklepów Biedronki i był to dopiero początek.

Kasia Węsierska robi triki na hulajnodze | ESKA XD - Fit vlog #54
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE