Opuszczony ośrodek wypoczynkowy na sprzedaż! To prawdziwa perełka [ZDJĘCIA]

2021-02-18 12:28

Łęgucki Młyn wciąż jest na sprzedaż. Zarząd Powiatu w Olsztynie właśnie ogłosił II przetarg nieograniczony. Do kupna ośrodka wypoczynkowego zachęcić ma urokliwe położenie nad jeziorem w lesie, dobry dojazd do drogi wojewódzkiej, ogromny potencjał turystyczny oraz niebanalna historia tego miejsca. Cena wywoławcza wynosi 3,5 mln złotych. Starosta olsztyński liczy na to, że miejsce to trafi w ręce kogoś z dobrym pomysłem, który przyczyni się do rozwoju gospodarczego powiatu.

Łęgucki Młyn. Opuszczony ośrodek wypoczynkowy na sprzedaż. Cena wywoławcza to 3,5 mln złotych

Powiat Olsztyński ogłosił II przetarg nieograniczony na sprzedaż Ośrodka Wypoczynkowego w Łęguckim Młynie. Nieruchomość ma łączną powierzchnię niemal 7,5 ha. Znajdziemy ją na kolonii wsi Łęguty w gminie Gietrzwałd. Na terenie działki znajdują się budynek hotelowo-gospodarczy „Czajka”, budynek mieszkalny „Słowik”, budynek hotelowy „Orlik”, budynek willowy „Mewa”, budynek gospodarczy – wartownia, bar, biuro, budynek gospodarczy o drewnianej konstrukcji, wiata – grzybek oraz wiata z kominkiem, budka wartownicza przy wjeździe do ośrodka, dwa pomosty spacerowe przy brzegu jeziora, kort tenisowy. Do tego dwie studnie głębinowe, osadnik na nieczystości i dwa zbiorniki podziemne na paliwo. Nieruchomość jest uzbrojona w infrastrukturę techniczną obejmującą sieci: wodociągową – zasilaną z własnego ujęcia i hydroforni, elektroenergetyczną, kanalizacyjną – szambo, c.o. i c.w. z kotłowni lokalnej.

- To miejsce z ogromnym potencjałem, dlatego zależy nam na jego sprzedaży komuś z dobrym pomysłem. Komuś, kto może tchnąć w nie nowe życie, przyczyniając się tym samym do rozwoju gospodarczego naszego powiatu. Historia w tle ze spędzającymi tu wolny czas dygnitarzami PRL-u dodaje na pewno smaczku tej nieruchomości, aczkolwiek samo położenie nad jeziorem, pośród lasów, w czystej okolicy, a jednocześnie w odległości zaledwie 30 km od Olsztyna to największe atuty Łęguckiego Młyna – ocenia Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Nieruchomość jest położona na terenie obszaru chronionego Krajobrazu Lasów Taborskich oraz w obszarze ptasim Natura 2000 – Dolina Pasłęki i obszarze siedliskowym Natura 2000 – Rzeka Pasłęka. Poza tym częściowo znajduje się w granicach rezerwatu przyrody – ostoja bobrów na rzece Pasłęce. 5 ha działki zajmuje las, a prawie 1,5 ha to grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych. Otoczenie stanowią tereny leśne, brzeg jeziora Łęguty oraz w oddali zabudowane grunty wsi Łęguty.

Teren, na którym znajduje się nieruchomość, nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Istnieje natomiast wskazanie wykorzystania działek pod usługi turystyczne i sportowe.

O szczegółach przetargu przeczytasz na stronie powiatu olsztyńskiego.

Ruiny zamku w Ełku

QUIZ: Jaką porą roku jesteś?

Pytanie 1 z 7
Jaki masz kolor włosów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE