Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar dostał wezwanie do wojska. Jak zareagował?

2022-12-17 14:08
Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar dostał wezwanie do wojska. Jak zareagował?
Autor: Canva/ Facebook: Kuba Sienkiewicz Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar dostał wezwanie do wojska. Jak zareagował?

Wojsko Polskie wysyła rezerwistom wezwania na ćwiczenia wojskowe. Otrzymał je nawet 61-letni Kuba Sienkiewicz, lider zespołu Elektryczne Gitary, ale też uznany lekarz neurolog. Nie omieszkał o tym poinformować w mediach społecznościowych. Jak zareagował?

Kuba Sienkiewicz, lider zespołu Czerwone Gitary, dostał wezwanie do wojska

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło plany powołania na ćwiczenia wojskowe w 2023 roku. Wezwania do wojska może otrzymać 200 tysięcy osób. Pierwsze listy od Wojskowego Centrum Rekrutacji już teraz są rozsyłane po całej Polsce. Jeden z nich otrzymał Kuba Sienkiewicz, 61-letni lider zespołu Elektryczne Gitary oraz lekarz neurolog. Obecnie pracuje jako adiunkt w Klinice Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Listem od wojska pochwalił się w mediach społecznościowych.

— Dostałem kartę mobilizacyjną. Biorą już rocznik 61. Cieszę się z tego. To jest bardzo dobry rocznik. O dużej wartości bojowej. Damy radę. Jak w 1939 — czytamy we wpisie, do którego dołączył zdjęcie z kartą mobilizacyjną z czerwonym paskiem.

Karta mobilizacyjna od wojska z czerwonym paskiem. Co oznacza?

Karta mobilizacyjna z czerwonym paskiem oznacza wezwanie do czynnej służby. Zobowiązuje ona do stawienia się do służby wojskowej w terminie określonym na karcie. Mobilizacja dotyczy rezerwistów do 63. roku życia, jeżeli posiadają stopień podoficerski lub oficerski. Osoby bez takiego stopnia mogą być mobilizowane jedynie do 55. roku życia.

Kuba Sienkiewicz był już w wojsku

Okazuje się, że Kuba Sienkiewicz miał już styczność z wojskiem. — Byłem w wojsku w Czerwonym Borze na Podlasiu. Było to 40 lat temu więc trudno pamiętać takie rzeczy, jak ta jednostka się nazywała, bo to było w czasach PRL-u. To były wojska pancerne. Jeździłem czołgiem — wspomina artysta w rozmowie z „Faktem”.

Budzisz o mobilizacji: "To, że ktoś przeszedł służbę wojskową kilka lat temu nie znaczy, że natychmiast stanie się żołnierzem" [Raport Złotorowicza]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE