Kortowski Mikołaj po raz ósmy! W tym roku pomagamy Patrykowi Laskowskiemu

2021-11-29 10:29
Korowski Mikołaj po raz ósmy! W tym roku pomagamy Patrykowi Laskowskiemu
Autor: RUSS UWM Korowski Mikołaj po raz ósmy! W tym roku pomagamy Patrykowi Laskowskiemu

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, jak co roku, organizuje akcję charytatywną Kortowski Mikołaj. To koleżeńska zbiórka przedświąteczna, mającą na celu pomoc finansową studentom w trudnej sytuacji. Tym razem adresatem zbiórki jest Patryk Laskowski, student Wydziału Humanistycznego.

Pieniądze zbierane są do puszek, na każdym z wydziałów oraz na terenie kampusu UWM w Olsztynie. Tegoroczna, VIII już edycja zbiórki, jest przeprowadzana w sposób bezpośredni, ale również połączona z formułą z tamtego roku, czyli poprzez współpracę z Allegro Charytatywni. - Dzięki zaangażowaniu środowiska akademickiego, ale również otoczenia społeczno-gospodarczego Olsztyna i okolic, udało się zebrać w tamtym roku 15 247 zł, które zostały przekazane Joannie, studentce administracji - mówi Bartosz Prusik z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. - Zebrana kwota pokryła zakup nowego wózka inwalidzkiego, umożliwiającego jej realizowanie swoich ambicji naukowych, zawodowych oraz społecznych.

W tym roku adresatem zbiórki jest Patryk Laskowski, student III roku historii oraz II roku wojskoznawstwa na Wydziale Humanistycznym. Patryk jest bardzo aktywnym społecznie człowiekiem, jest starostą swojego roku i udziela się w Radzie Wydziałowej Samorządu Studenckiego, co więcej spełnia się jako członek Komisji ds. Równości Szans. Interesuje się historią wojskowości, technologią, a także motoryzacją i dronami, których jest początkującym operatorem.

Choruje na miopatię wrodzoną i obniżone napięcie mięśniowe, przez co porusza się na wózku inwalidzkim. Ta choroba jest dość mocno uciążliwa w życiu codziennym ze względu na niewielką siłę w rękach. Fundusze z Kortowskiego Mikołaja pomogą w zakupie przystawki elektrycznej do wózka, która zdecydowanie ułatwi mu poruszanie się. Tego typu przystawka kosztuje około 11 tysięcy złotych. Patryk zadeklarował, że kwota ponad tą, która jest niezbędna do zakupu przystawki, będzie chciał w konsultacji z nami i darczyńcami przekazać na wybraną fundację pomagającą osobom z niepełnosprawnościami.

Ogromny pożarna ul. Jagiellońskiej w Olsztynie

- Oprócz standardowego "zakupu cegiełek", które są wpłatą na rzecz zbiórki, istnieje możliwość tworzenia licytacji charytatywnych na nasz cel za pośrednictwem serwisu Allegro - wyjaśnia Bartosz Prusik. - W imieniu Patryka prosimy Państwa o pomoc.

Są różne możliwe warianty wpłaty:

  • Wpłacenie pieniędzy w postaci zakupu cegiełek - przedstawienie Radzie Uczelnianej screenu zakupu lub potwierdzenia przelewu. Wpłaty będą honorowane oficjalnymi podziękowaniami w naszych social mediach.
  • Wystawienie lub przekazanie RUSS wartościowego przedmiotu, produktu lub voucheru usługi.

Źródło: UM Olsztyn

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE