Kortowiada 2023

Kortowiada 2023. Tłum studentów bawił się na koncertach. Tak było pierwszego dnia! [ZDJĘCIA]

2023-05-26 9:09

To już 62. edycja Kortowiady, okrzykniętej najlepszymi juwenaliami w Polsce. Oficjalne otwarcie imprezy odbyło się w czwartek symbolicznym przekazaniem kluczy do miasta i barwną Paradą Wydziałów, która przeszła ze Starego Miasta do Kortowa, by tam rozpocząć zabawę na dobre. Jak było pierwszego dnia koncertów? Zobaczcie zdjęcia!

Tegoroczna kosmiczna Kortowiada potrwa do soboty 27 maja. W tym czasie studenci i inni entuzjaści tego wydarzenia będą mogli wziąć udział w wielu formach aktywności przygotowanych przez organizatorów oraz w zdecydowanie najbardziej wyczekiwanych koncertach na Plaży Kortowskiej.

Kortowiada 2023. Pierwszy dzień koncertów za nami. Na scenie Enej, Zalia, Bryska, Mrozu, Białas i Molesta

Koncertowe granie rozpoczęło się w czwartek (25 maja). Jako pierwsza na scenę wyszła Zalia. Swoim mocnym soulowym głosem od razu porwała publikę do wspólnego śpiewania. Tłum studentów bawił się przy energetycznych hitach takich jak "Bezsensownie", "Zaraz wracam" czy "Grawitacja". Oczywiście nie mogło zabraknąć także zespołu Enej i kortowiadowego hymnu. Swoje koncerty zagrali także Bryska, Mrozu, Białas oraz Molesta Ewenement.

Jacy artyści zagrają na Scenie Głównej w kolejnych dniach Kortowiady?

Piątek to drugi dzień koncertów na Scenie Głównej – tym razem wystąpi Michał Szczygieł, Błażej Król, Ralph Kaminski, White 2115 oraz Oki. Ostatniego dnia Kortowiady, w sobotę, na scenie zobaczymy Julię Rocką, Igo, Kult, Gibbsa oraz Sariusa.

Kortowiada rozpoczęta! Uczestnicy Parady Wydziałów zachwycili kolorowymi strojami [ZDJĘCIA]

Kortowiada 2023. Kolorowa Parada Wydziałów przeszła ulicami Olsztyna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE