Kortowiada 2022 z koncertem hip-hopowego giganta [AUDIO]

2022-03-22 12:00
Kortowiada 2022 z koncertem hip-hopowego giganta
Autor: Mateusz Kowalski Studenci ogłaszają kolejne gwiazdy Kortowiady i nowości dotyczące biletów

Studenci UWM nie zwalniają tempa i podnoszą temperaturę jeszcze zimnej wiosny. Ogłaszają kolejną gwiazdę tegorocznych juwenaliów. Tym razem to fani rapu powinni być zadowoleni: do składu 61. edycji Kortowiady dołączył jeden z najbardziej docenianych twórców.

ESKA LIVE - GRAMY DLA UKRAINY | Viki Gabor zaśpiewała na żywo!

Sokół gwiazdą olsztyńskich juwenaliów

Organizatorzy olsztyńskich juwenaliów odsłaniają jedenastą z piętnaściorga gwiazd tegorocznej sceny głównej. 3. czerwca na plaży w kampusie akademickim UWM zagra Sokół.

Wojtek Sokół przez ponad 20 lat swojej artystycznej działalności zapracował sobie na status jednego z najważniejszych polskich raperów. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych współpracował z formacjami TPWC, ZIP Skład i WWO. Produkcje składów współtworzonych wtedy przez Sokoła należą dziś do kanonu polskiego hip-hopu. Dzięki swojej sympatii do eksperymentu, raper nieustannie zaskakuje fanów. W repertuarze ma zarówno utwory z autorskimi, mocnymi tekstami, jak i takie, w których sięga po wiersze Różewicza czy Wyspiańskiego. To dlatego, jak mówią osoby, które z nim współpracują, „jedynym, czego można się po Sokole spodziewać, jest nieprzewidywalność i najwyższa jakość” - mówi Daria Bruszewska-Przytuła, Rzeczniczka Kortowiady. - Podczas koncertów Sokół zamienia się w charyzmatycznego lidera. Uczestnicy Kortowiady przekonają się o tym już w piątek 3 czerwca. W czasie olsztyńskich juwenaliów wysłuchamy m.in. utworów z płyty „Nic”. To drugi solowy album Sokoła, który ukazał się pod koniec 2021 roku.

Posłuchaj: 11. gwiazdę tegorocznych juwenaliów przedstawia rzeczniczka Kortowiady Daria Bruszewska-Przytuła

Sokół jest jedną z 15 gwiazd, które wystąpią na głównej scenie tegorocznych juwenaliów w Olsztynie. Podczas 61. edycji Kortowiady zagrają także: Kaśka Sochacka, Baranovski, Happysad, Vito Bambino, Enej, Kwiat Jabłoni, Tymek, PRO8L3M, Łydka Grubasa i Kayah. Nazwy kapel i nazwiska kolejnych artystów, którzy dołączą do składu olsztyńskiego festiwalu studenckiego, będziemy poznawać w każdy wtorek w samo południe. Informacje te będą się pojawiać na stronie internetowej Kortowiady.

Z okazji pierwszego dnia wiosny wprowadzono kilka ważnych zmian w cenniku biletów. W odpowiedzi na liczne prośby osób zainteresowanych udziałem w Kortowiadzie, do sprzedaży wprowadzone zostały bilety jednodniowe. Specjalna pula wejściówek w niższych cenach czeka z kolei na studentów innych uczelni. Przypomnijmy, że ulgowe bilety mogą kupować studenci i pracownicy UWM.

Kortowiada 2022 rozpocznie się 1 czerwca i potrwa cztery dni. Scena główna będzie działać od czwartku do soboty. Poza koncertami organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń towarzyszących. Począwszy od tradycyjnej parady studentów rozpoczynającej juwenalia, przez wydarzenia sportowe i artystyczne, aż do tych o charakterze rozrywkowym i tanecznym, czyli np. Silent Party.

Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany w tym zakresie przez Radę Uczelnianą Samorządu Studentów) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.

Kortowiada 2022 z koncertem hip-hopowego giganta
Autor: materiały organizatora Sokół na Kortowiadzie

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE