Kortowiada 2022. PRO8L3M na scenie głównej!

2022-03-08 12:00
Kortowiada 2018 scena główna
Autor: Andrzej Brzozowski Kortowiada scena główna

Jeden z najbardziej bezkompromisowych duetów polskiej sceny wystąpi podczas 61. edycji Kortowiady. Do składu olsztyńskich juwenaliów, które odbędą się od 1 do 4 czerwca, dołącza PRO8L3M.

Oskar i Steez, działający w duecie jako PRO8L3M, uchodzą za jeden z fenomenów polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Uwagę krytyków i odbiorców zwrócili już w 2013 roku swoją debiutancką EP-ką „C30C39”. Od tego czasu nie zwalniają tempa, wpływając na wizerunek środowiska hip-hopowego w Polsce.

Za sukcesem zespołu stoją poruszające ważne tematy teksty Oskara i nowoczesne, dopracowane bity Steeza. Duet prowokuje i zmusza do namysłu nad rzeczywistością, która nas otacza. W utworach jest więc mowa np. o degradacji środowiska czy upadku wartości.

W 2021 roku PRO8L3M wydał swój najnowszy album „Fight Club”. W nagraniach udział wzięli także goście, czyli m.in. Monika Brodka, Pezet i Sokół.

Kortowiadowa publiczność spotka się z warszawskim duetem 4 czerwca. Koncert PRO8L3M-u będzie jednym z piętnastu, które odbędą się na scenie głównej na plaży kortowskiej. Do tej pory ujawniono, że podczas 61. edycji olsztyńskich juwenaliów zagrają: Kaśka Sochacka, Baranovski, Happysad, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni, Enej i Tymek.

Kortowiada 2022  PRO8L3M
Autor: Kortowiada Kortowiada 2022 PRO8L3M
Kortowiada 2020 Online

Poza koncertami na scenie głównej festiwalowi studenckiemu w Olsztynie towarzyszyć będzie szereg wydarzeń. Przykładem mogą być tzw. ciche imprezy. Namiot Silent Party będzie działał na terenie kampusu od 1 do 4 czerwca.

Karnety na Kortowiadę 2022 można kupować za pośrednictwem serwisu „E-bilet”. Ulgowe bilety przeznaczone są dla studentów i pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W związku ze zmianą przepisów, organizatorzy mogli zrezygnować z wymogu przedstawiania przez uczestników Kortowiady tzw. certyfikatów covidowych.

Źródło: Biuro Prasowe Kortowiady

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:

Kortowiadę 2022 poleca Radio Eska

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE