Kortowiada 2022. Kto zagra w Olsztynie? Co się będzie działo? [CAŁY PROGRAM JUWENALIÓW]

2022-05-24 13:17
Kortowiada 2022. Kto zagra w Olsztynie? Co się będzie działo? [CAŁY PROGRAM JUWENALIÓW]
Autor: Biuro Prasowe Kortowiady/ Tomasz Dyziek Szostak Kortowiada 2022. Kto zagra w Olsztynie? Co się będzie działo? [CAŁY PROGRAM JUWENALIÓW]

Kortowiada 2022 odbędzie się w dniach od 1 do 4 czerwca. Na scenie głównej zagra 15 gwiazd, a wydarzenia towarzyszące dla uczestników juwenaliów przygotują studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Listę artystów oraz wydarzeń towarzyszących znajdziesz w materiale poniżej.

Kortowiada 2022. Gwiazdy zagrają nad jeziorem i nie tylko

Kortowiada to przede wszystkim trzy popołudnia, wieczory i noce wypełnione koncertami na scenie głównej. W czwartek (2 czerwca) w Kortowie zagrają: Baranovski, Happysad, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa. Dzień później na scenie pojawią się: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. W sobotę, ostatniego dnia Kortowiady 2022, wystąpią Vito Bambino, Guzior, Mery Spolsky, PRO8L3M i Tymek.

Pobawić się przy ulubionych dźwiękach będzie można nie tylko na plaży kortowskiej. Namiot Silent Party to propozycja dla tych, którzy lubią tzw. ciche imprezy. Każdego dnia grać będą inni DJ-e. Za konsolą staną: DJ Killer, DJ Adys, DJ C. Why.C, DJ Hajdi, DJ Sopran, DJ Omen, DJ Mario, DJ Yourant, DJ Cezar, DJ Danny-D, DJ Jack Grand oraz DJ Insane.

Muzycznych atrakcji nie zabraknie także na Scenie Studenckiej przy Centrum Konferencyjnym UWM. Po pierwsze, w czwartek, piątek i sobotę odbywać się tam będą finały Ajdola. Zwycięzcy każdego z finału zaprezentują się kilka godzin po werdykcie na głównej scenie Kortowiady. To ogromna nobilitacja. Żeby dać sobie szansę na spełnienie marzeń, trzeba jednak zacząć od eliminacji, a te już 18 i 25 maja w klubach w Kortowie. Po drugie, w czasie Kortowiady na Scenie Studenckiej zaplanowano Energetyczne Granie. Szczegóły tego wydarzenia organizatorzy ujawnią już wkrótce.

Kortowiada 2022. Szybkie randki i jeszcze szybszy... bieg

Siłą Kortowiady jest to, że mimo zmian spowodowanych nowymi przepisami, realiami lub oczekiwaniami odbiorców, pozostaje ona wydarzeniem organizowanym przez studentów dla studentów. Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM dba o to, żeby nie brakowało wydarzeń o charakterze integracyjnym. Tradycyjnie więc juwenalia 2022 rozpoczną się w Olsztynie paradą studentów. Kolorowy orszak przejdzie ulicami miasta już w czwartek.

Na tym nie koniec. Studenci będą mieli możliwość brać udział m.in. w wydarzeniach sportowych (Kortowski Bieg o Złotego Dzika, Sport Camp Kortostrong, VII Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach). Duch rywalizacji ujawni się na pewno nie tylko podczas wydarzeń sportowych, ale i tych organizowanych z myślą o wydziałach (1 z 16 - Bój Wydziałów) czy akademikach (Ekodemik, czyli Las nie Vegas).

Nieoczywistą propozycję przygotowali z kolei studenci UWM z myślą o tych, którzy szukają swojej drugiej połówki. W czwartek odbędzie się wydarzenie Speed Dating.

Kortowiada 2022 - program
Autor: kortowiada.pl Kortowiada 2022 - program

Kortowiada - juwenalia, o których się nie zapomina

Kortowiada 2022 to 61. edycja olsztyńskich juwenaliów. Opinia najlepszych juwenaliów w Polsce od lat mobilizuje organizatorów do wzmożonych wysiłków na rzecz obrony tego tytułu. Wyjątkowość Kortowiady bierze się nie tylko z niezwykłej atmosfery kampusu akademickiego UWM. Sporo zasług mają w tym oczywiście także świetni artyści, którzy przyjmują zaproszenie na koncerty. O tym jednak, że "Kortowiada ma w sobie to coś" decydują – jak podkreśla Piotr Wałejko, przewodniczący RUSS – uczestnicy imprezy.

Olsztyńskie juwenalia 2022 odbywają się pod hasłem „Green Camp”, mającym przypominać o potencjale Kortowa i potrzebie jego ochrony. Idzie to w parze z działaniami podejmowanymi przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, który od lat wdraża w życie ideę Green University i realizuje cele zrównoważonego rozwoju.

SPOSOBY NA TANIE WAKACJE W POLSCE [PORADNIK] | ESKA XD - Radio Eska #48
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE