Kortowiada 2022. Kto wystąpi na juwenaliach w Olsztynie? Znamy już wszystkich artystów! [LISTA]

2022-04-19 12:00
Kortowiada 2018 scena główna
Autor: Andrzej Brzozowski Kortowiada 2018 - Scena główna na górce kortowskiej

Kortowiada 2022 odsłania ostatni muzyczny znak zapytania! Piętnastą z gwiazd, które wystąpią w kampusie UWM w Olsztynie, jest popularny raper. Tym samym, znamy już komplet artystów tegorocznych juwenaliów. Kto wystąpi podczas tegorocznych juwenaliów? Lista poniżej.

Kortowiada 2020 Online

Guzior będzie rapował w Kortowie

Organizatorzy olsztyńskich juwenaliów odsłaniają ostatnia muzyczną kartę. Artystyczną stawkę zamyka Guzior, który zagra koncert w sobotę 4 czerwca.

Guzior, czyli Mateusz Bluza, mimo swojego młodego wieku ma już spore doświadczenie na scenie i opinię utalentowanego artysty młodego pokolenia. Recenzenci chwalą go przede wszystkim za technikę raperską. Fani natomiast doceniają także charyzmę sceniczną. O tym, jak wyjątkowe potrafią być jego koncerty, przekonamy się już 4 czerwca. Guzior zagra wówczas swój koncert na plaży w najpiękniejszym kampusie uniwersyteckim w Polsce. Przypomnijmy, że poza tym występem nad Jeziorem Kortowskim odbędzie się jeszcze 14 innych koncertów – mówi Daria Bruszewska-Przytuła, rzeczniczka Kortowiady.

Posłuchaj: ostatnią gwiazdę Kortowiady odsłania rzeczniczka Daria Bruszewska-Przytuła

2 czerwca zagrają Baranovski, Happysad, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa. Dzień później na scenie pojawią się: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. W sobotę, ostatniego dnia Kortowiady 2022, wystąpią Vito Bambino, PRO8L3M, Mery Spolsky, Tymek oraz ogłoszony właśnie Guzior.

Poznaliśmy już wszytskich artystów tegorocznej Kortowiady
Autor: materiały organizatora Poznaliśmy już wszytskich artystów tegorocznej Kortowiady

Poza koncertami zaplanowanych jest szereg wydarzeń towarzyszących: biegi, konkurs talentów i wiele innych. Nie zabraknie także tradycyjnej parady studentów i imprezy w słuchawkach. Namiot Silent Party będzie działał przez wszystkie cztery festiwalowe dni. Bilety na juwenalia w Olsztynie można kupować za pośrednictwem serwisu internetowego. Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Ukochane książki z dzieciństwa. Pamiętasz je? My podajemy tytuł, ty zgadujesz autora. 10 punktów to minimum!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. "Braci Lwie Serce" i "Dzieci z Bullerbyn" czytali chyba wszyscy. Kto napisał te książki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE