Koronawirus na Warmii i Mazurach. Kontrole w hotelach i interwencje policji

i

Autor: pixabay.com W weekend ponad sto policyjnych interwencji w sprawie nakazu noszenia maseczek

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Kontrole w hotelach i interwencje policji [AUDIO]

2021-03-01 17:48

Regionalny lockdown obowiązuje w województwie warmińsko-mazurskim od soboty (27 lutego). Zamknięte są hotele, kina, teatry, galerie sztuki, nie można korzystać z basenów. Zakupy w galeriach handlowych również trzeba odłożyć. Mieszkańcy regionu z ograniczeniami muszą liczyć się przez co najmniej dwa tygodnie.

Nowe zasady sanitarne mają spowolnić epidemię koronawirusa. Sanepid i policja sprawdzają czy mieszkańcy i przedsiębiorcy przestrzegają ograniczeń. Kontrole w obiektach hotelowych nie wykazały naruszeń.

Raport z Anteny 01.03
POSŁUCHAJ: Krzysztof Guzek rzecznik wojewody o wynikach kontroli w hotelach

Maseczki tak, przyłbice nie

Na tym zmian nie koniec. Cała Polska pożegnała szaliki, kominy, chusty i bandany. Na froncie walki z pandemią nie zdały egzaminu. Nos i usta można zasłaniać teraz tylko za pomocą maseczki. Przyłbice mogą być używane, ale jedynie dodatkowo, oprócz maseczki. W weekend warmińsko mazurscy policjanci interweniowali wobec osób, które nie zastosowały się do nowych restrykcji.

Takich interwencji mieliśmy ponad sto – przyznaje Tomasz Markowski, rzecznik KWP w Olsztynie.

Ponad sto "maseczkowych" interwencji policji na Warmii i Mazurach

Warmia i Mazury z ograniczeniami

O wejściu w życie nowych zasad, mieszkańcom przypomniały sms-y z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Lockdown regionu ma trwać co najmniej do 14 marca.