Kino, teatr czy filharmonia? W Olsztynie zapowiada się bardzo kulturalny weekend [AUDIO]

2021-05-21 14:32

Jeszcze bez popcornu, ale już przed wielkim ekranem. Do kin mogą powrócić widzowie. Na gości czeka też już olsztyńskie planetarium i filharmonia. Biblioteki, galerie sztuki, muzea - te instytucje można od niedawna znów odwiedzać w Olsztynie, a do powrotu szykuje się też Olsztyński Teatr Lalek.

Szybcy i Wściekli 9. Samochód z silnikiem rakietowym | ESKA XD - Prosto z salonu #23

Po wielu miesiącach przerwy, znów możemy obejrzeć filmową premierę na dużym ekranie. W Olsztynie kino już się otworzyło, a seanse odbywają się według ściśle określonych zasad. Kinowy weekend w Olsztynie zapowiada się intensywnie, bo z tego co wiemy, olsztynianie stęsknili się za magią wielkiego ekranu.

Bardo wiele pytań płynęło ze strony takich typowych kinomanow, kiedy w końcu będą mogli z tej kanapy domowej przesiąść się na kinowy fotel i obejrzeć film. Tu chodzi o cały klimat kinowy, ten dźwięk, ogromny ekran, wreszcie sama możliwość wyjścia z domu. Jesteśmy gotowi, jesteśmy otwarci, zapraszamy – mówi Mirabela Mądrzak z olsztyńskiego kina Helios. Widzowie mogą się już wybrać na film, ale w kinowej sali tylko połowa miejsc może być zajęta. Obowiązują maseczki, dystans i dezynfekcja, nie ma więc mowy o typowych przekąskach „do filmu”.

Posłuchaj: o powrocie do seansów z Miarbelą Mądrzak z olsztyńskiego kina Helios rozmawia Anita Zalewska

Po pandemicznych obostrzeniach, ponownie można odwiedzić Planetarium. - W związku z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego, zwracamy się z prośbą o zastosowanie się do zasad, które wdrożyliśmy, aby można było bezpiecznie korzystać z przygotowanych atrakcji - mówi dyrektor OPiOA, Jacek Szubiakowski.

Do wieży ciśnień przy ul. Żołnierskiej zaplanowano sześć różnych terminów zwiedzania dziennie. Natomiast na taras widokowy jednocześnie będzie mogło wejść pięć osób i przebywać tam do pół godziny. W planetarium przy al. Piłsudskiego udostępniona będzie połowa miejsc w sali projekcyjnej.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?

Ostatni weekend maja (29-30) to czas, gdy ponownie na scenie - i to na żywo - zaprezentują się aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek. Na dużej scenie premiera spektaklu "Miłość", który powstał na podstawie książki Astrid Desbordes oraz Pauline Martin. Dodatkowo na scenę powrócą "Mamu-Ty" oraz "Trzy świnki".

- Ze względu na to, że pandemia uniemożliwiła nam wystawianie spektakli podjęliśmy decyzję o przedłużeniu pracy Olsztyńskiego Teatru Lalek do 11 lipca - mówi dyrektor instytucji, Andrzej Bartnikowski.

Przed przerwą wystawione zostaną także "Fru-Fru", "Przygody Sindbada Żeglarza" oraz Kabaret Lalecznych Halabardników. Dla starszych widzów przygotowywany jest monodram "Lot".

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE