Kiedy otworzą siłownie i kluby fitness? Data IV etapu odmrażania gospodarki

2020-05-26 12:32
Kiedy zostaną otwarte siłownie? Prawdopodobny termin
Autor: pexels.com Kiedy zostaną otwarte siłownie? Prawdopodobny termin

Kiedy zostaną otwarte siłownie i kluby fitness? Na ten moment z pewnością czeka wiele osób, które mają już dość ćwiczeń w ciasnym mieszkaniu bez profesjonalnego sprzętu. Datę poznamy najprawdopodobniej podczas środowej (27 maja) konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

Kiedy będą otwarte siłownie i kluby fitness? [TERMIN]

Jaki jest termin otwarcia siłowni i klubów fitness? Rząd zaplanował harmonogram łagodzenia obostrzeń, którego celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten podzielony jest na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. W pierwszym etapie, 20 kwietnia, otwarto lasy i parki. Kilka dni później ogłoszono zmiany dotyczące łagodzenia obostrzeń w obszarze sportu, a od 4 maja otwarto galerie handlowe, żłobki, przedszkola oraz instytucje kultury. Natomiast od 18 maja swoją działalność wznowiły salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz restauracje. Co z pozostałymi usługami, typu siłownie i kluby fitness?

Polecamy również przeczytać:

Kiedy zostaną otwarte siłownie i kluby fitness? Znamy przybliżony termin

Data otwarcia siłowni została zaplanowana na IV etap odmrażania polskiej gospodarki. Z najnowszych doniesień medialnych wynika, że może to nastąpić już na początku czerwca (prawdopodobna data - 1 czerwca). W tym czasie czeka nas również:

  • Otwarcie salonów masażu
  • Otwarcie solariów
  • Wznowienie działalności teatrów i kin w nowym reżimie sanitarnym

Kiedy zostaną otwarte siłownie i kluby fitness? Co jest otwarte od 18 maja?

I chociaż niektóre kluby na otwarcie muszą jeszcze poczekać, to jednak rząd już zaczął odmrażać obszar sportu, także w zamkniętych przestrzeniach. To oznacza, że niektóre kluby mogą wznowić zajęcia już 18 maja. Jak informuje Ministerstwo Sportu, możliwe jest prowadzenie zajęć fitness na sali/hali sportowej z zachowaniem limitu osób ćwiczących. Nie dotyczy to prowadzenia działalności w formie siłowni, centrów i klubów fitness. Więcej na ten temat przeczytasz >>TUTAJ<<

W salach i halach sportowych równocześnie będzie mogło ćwiczyć:

  • 12 osób + trener (w obiektach do 300 m2),
  • 16 osób + 2 trenerów (w obiektach od 301 do 800 m2),
  • 24 osoby + 2 trenerów (w obiektach od 801 do 1000 m2),
  • 32 osoby + 3 trenerów (w obiektach powyżej 1000 m2).

 

Kortowiada 2020 Online

Data otwarcia siłowni zależy od sytuacji epidemicznej w Polsce

Należy jednak pamiętać, że jest termin otwarcia siłowni zależy od sytuacji epidemiologicznej w kraju. Oznacza to, że siłownie mogą zostać otwarte zarówno wcześniej, jak i o wiele później niż przewidziano. Przejście do dalszych etapów zdejmowania obostrzeń zależy od takich elementów jak:

  • przyrost liczby zachorowań (w tym liczby osób w stanie ciężkim),
  • wydajność służby zdrowia (zwłaszcza szpitali jednoimiennych),
  • realizacja wytycznych sanitarnych przez podmioty odpowiedzialne.

Mały alergik: alergia na pyłki drzew. Posłuchaj o objawach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Póki siłownie pozostają zamknięte, warto próbować domowych treningów. Nie zawsze potrzeba do tego ogromnej sali treningowej. Inspirujące filmiki z ćwiczeniami można znaleźć na YouTube. Tymczasem łapcie przykładowy:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE