Jeździł po Olsztynie kosiarką ogrodową. Nietypowe zdarzenie na ul. Pstrowskiego

2022-07-04 20:21
Jeździł po Olsztynie kosiarką ogrodową. Nietypowe zdarzenie na ul. Pstrowskiego
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Jeździł po Olsztynie kosiarką ogrodową. Nietypowe zdarzenie na ul. Pstrowskiego

Nietypowe i zarazem niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na ulicy Pstrowskiego w Olsztynie. Pewien mężczyzna jechał kosiarką ogrodową całą szerokością jezdni od prawej do lewej strony. Okazało się, że w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (1 lipca). Wówczas oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że pijany mężczyzna jeździł ul. Pstrowskiego kosiarką ogrodową - zajmując całą szerokość jezdni.

— Świadek po podejściu do kierującego wyczuł od niego silny zapach alkoholu, dlatego zabrał kluczyki od traktorka i powiadomił służby. Mężczyzna po chwili oddalił się z miejsca zdarzenia – jak się okazało później – poszedł do pobliskiego sklepu kupić alkohol — informuje sierż. szt. Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Interweniujący policjanci dotarli do kierowcy pojazdu mechanicznego, którym okazał się 38-letni mieszkaniec Olsztyna. — Mężczyzna był kompletnie pijany, miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. 38-latek w logiczny sposób nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania — dodaje oficer prasowy.

Policjanci podjęli decyzję o odholowaniu kosiarki na policyjny parking, a z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

IGA ŚWIĄTEK #1GA, DODA vs IMPLANTY, PIES KARMEL TRENUJE, AUTEM NA URLOP | ESKA XD #052
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE