Janowo. Mężczyzna wyłudził przejazd taksówką. Sprawa trafi do sądu

2022-04-05 11:30
Janowo. Mężczyzna wyłudził przejazd taksówką. Sprawa trafi do sądu
Autor: pexels.com

42-letni mieszkaniec gm. Janowo wyłudził przejazd taksówką. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Jak się okazało, był poszukiwany do odbycia kary 302 dni pozbawienia wolności. Niebawem odpowie za tzw. szalbierstwo. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (3 kwietnia) około godziny 19.30. Nidzicka policja interweniowała na prośbę taksówkarza. Mężczyzna zgłosił, że jego klient, którego przywiózł z Janowa, wyłudził przejazd taksówką, nie uiszczając należnej opłaty. 

Podczas legitymowania uczestników interwencji, okazało się, że jej 42-letni sprawca jest osobą poszukiwaną do odbycia kary 302 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

— Mieszkaniec gminy Janowo swoim zachowaniem dopuścił się wykroczenia szalbierstwa. W związku z tym policjanci sporządzili stosowną dokumentację z ujawnionego wykroczenia, o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd — informuje nidzicka policja.

Tomasz Adamek wróciłby do kraju bronić ojczyzny? Szczerze o wojnie w Ukrainie

Zgodnie z kodeksem wykroczeń - kto wyłudza pożywienie, przejazd czy też inne świadczenie bez zamiaru uiszczenia należności, o którym wie, że jest płatne, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE