IMGW wydało ostrzeżenia dla Warmii i Mazur. Gdzie jest burza? [RADAR BURZ ONLINE]

2020-06-19 9:42
IMGW wydało ostrzeżenia dla Warmii i Mazur. Gdzie jest burza? [RADAR BURZ ONLINE]
Autor: pixabay.com IMGW wydało ostrzeżenia dla Warmii i Mazur. Gdzie jest burza? [RADAR BURZ ONLINE]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed burzowym weekendem. Dla niemal całej Polski wydane zostały ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem i ulewami. Zagrożone jest również województwo warmińsko-mazurskie. Tu należy spodziewać się pierwszego stopnia zagrożenia przez trzy najbliższe dni.

Spis treści

  1. Burze na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenia na cały weekend
  2. Prognoza pogody IMGW na piątek
  3. Prognoza pogody IMGW na sobotę
  4. Prognoza pogody IMGW na niedzielę
  5. Gdzie jest burza na Warmii i Mazurach? Śledź radar burz online

Burze na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenia na cały weekend

Przed nami upalny, ale też burzowy weekend. Od kilku dni nad woj. warmińsko-mazurskim przechodzą gwałtowne burze i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miały się zakończyć. Według najnowszej prognozy zagrożeń wydanej przez synoptyków IMGW, w naszym regionie przez trzy dni należy liczyć się z niebezpiecznymi zjawiskami, zwłaszcza w godzinach popołudniowych.

Prognoza pogody IMGW na piątek

W piątek ponownie burze będą mogły wystąpić w wielu miejscach w Polsce, choć najmniejsza na to szansa będzie na południowym zachodzie. Głównym zagrożeniem będą ulewne opady deszczu, punktowo także silniejszy wiatr oraz opady gradu. Będzie nadal gorąco – na przeważającym obszarze do 25°C, 27°C, jedynie na południowym zachodzie zrobi się nieco chłodniej. W województwie warmińsko-mazurskim prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie opady gradu.

Prognoza pogody IMGW na sobotę

W sobotę gorące powietrze najprawdopodobniej zostanie z nami na północy i wschodzie i tutaj również możliwe będą burze z silnymi opadami deszczu. Pozostały obszar znajdzie się już w nieco chłodniejszym powietrzu, choć i tutaj miejscami wystąpią opady deszczu. Na obszarze od Pomorza Zachodniego po centrum maksymalna temperatura powietrza nie przekroczy 20°C. Na Warmii i Mazurach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h.

Prognoza pogody IMGW na niedzielę

W niedzielę rozwój burz ograniczy się do wschodniej części Polski, ich natężenie powinno być też niższe niż w poprzednich dniach. Na wschodzie temperatura miejscami przekroczy jeszcze 25°C, na pozostałym obszarze będzie o kilka stopni Celsjusza chłodniej. W naszym regionie IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h.

Nad Barczewem czarne chmury

Gdzie jest burza na Warmii i Mazurach? Śledź radar burz online

W każdej chwili można sprawdzić, gdzie obecnie trwa burza bądź czy właśnie zbliża się w kierunku naszego regionu. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z radaru burz online w serwisie blitzortung.org. Mapa burz online jest aktualizowana na bieżąco. Dlatego też można śledzić, w jakim kierunku przesuwają się chmury burzowe i czy są już blisko miejscowości, w której przebywamy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE