Iława. Trzylatek uciekł z ośrodka wczasowego. Nie dawał się złapać

2022-08-10 11:03
Iława. Trzylatek uciekł z ośrodka wczasowego. Nie dawał się złapać
Autor: pixabay.com Iława. Trzylatek uciekł z ośrodka wczasowego. Nie dawał się złapać

Z ośrodka wczasowego w okolicach Iławy do lasu uciekł trzyletni chłopiec. Świadkowie, którzy zauważyli, że dziecko błąka się po lesie próbowali go złapać - bezskutecznie, bo maluch wyrywał się im i uciekał. Dziecko trafiło do ojca dzięki świadkowi, który szedł za chłopcem.

Trzylatek przebywał w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Iławy z ojcem. Tata bawił się z synem przed domkiem wypoczynkowym i zostawił chłopca tylko na czas skorzystania z toalety. Gdy wyszedł przed domek, synka już nie było.

Dziecko wyszło za teren ośrodka i poszło do lasu. Tam chłopca zauważyły przypadkowe osoby, które próbowały nawiązać z nim kontakt. Dziecko uciekało. Próby złapania chłopca też się nie udawały, dlatego świadkowie zaalarmowali policję i szli za chłopcem.

- W tym samym czasie ojciec szukał syna w ośrodku, a kiedy go nie znalazł, zaalarmował policję - poinformowała oficer prasowa policji w Iławie Joanna Kwiatkowska. Policjanci wskazali ojcu miejsce, w którym jest jego synek, a tata dotarł tam i zabrał malca.

Kwiatkowska przyznała, że ośrodek, z którego uciekł chłopiec, położony jest nad jeziorem Jeziorak, do którego prowadzi stroma skarpa. Z drugiej strony miejsce to otaczają lasy. - Dziękujemy świadkowi, że podążał za chłopcem, bo teren ten jest trudny i niebezpieczny dla tak małych dzieci - podkreśliła policjantka.

Eska Summer City Olsztyn! Dni Ostródy 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE