Groźne burze z ulewami nad Polską. IMGW wydało ostrzeżenia! [LISTA WOJEWÓDZTW]

2022-07-04 13:45
Groźne burze z ulewami nad Polską. IMGW wydało ostrzeżenia! [LISTA WOJEWÓDZTW]
Autor: pexels.com/ zdjęcie ilustracyjne Groźne burze z ulewami nad Polską. IMGW wydało ostrzeżenia! [LISTA WOJEWÓDZTW]

Poniedziałkowe popołudnie oraz wieczór nie wszędzie będą bezpieczne. Wszystko przez groźne burze, którym towarzyszyć mogą silne opady deszczu oraz porywisty wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Sprawdź, które województwa zostały nimi objęte!

Gdzie w poniedziałek (4 lipca) może zagrzmieć? Synoptycy z Instytutu Meteorologii I Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla trzech województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego. Od godziny 12.00 do 20.00 mogą występować tam burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami może spaść również grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych wynosi 80 %.

Osoby przebywające na terenie tych województw otrzymują alerty wysłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

"Uwaga! Dziś (04.07) prognozowane lokalne burze z gradem. Możliwe przerwy w dostawie prądu. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie." - brzmi treść komunikatu RCB.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zaparkował na środku ronda! Jak on się tam znalazł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE