Giżycko. Łoś wpadł do studni. Konieczna była interwencja strażaków [ZDJĘCIA]

2022-09-23 8:53

Łoś wpadł do studni i nie potrafił samodzielnie się z niej wydostać. Na pomoc zwierzęciu ruszyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku. Dzięki sprawnej akcji łoś nie doznał żadnych obrażeń i mógł wrócić na wolność.

Łoś wpadł do studni

Pomocy potrzebują nie tylko ludzie, ale też zwierzęta. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek (20 września) w Giżycku. Łoś wpadł do studni chłonnej i nie potrafił samodzielnie się z niej wydostać. Zgłoszenie o uwięzionym łosiu otrzymali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku.

By wydostać zwierzę ze studni, zastosowali metody z ratownictwa wysokościowego. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji udało się bezpiecznie ewakuować zwierzę na powierzchnię.

Roztargnienie łosia mogło wynikać z trwającego właśnie bukowiska. Gody łosi rozpoczynają się we wrześniu i trwają do połowy października. Byki przebywają kilka dni z jedną klępą, która wykazuje objawy rui, po jej pokryciu odchodzą w poszukiwaniu kolejnej samicy. 

Jeżyk utknął w ogrodzeniu

W opałach znalazł się również jeżyk, który próbował przecisnąć się przez ogrodzenie, ale najwyraźniej pomylił się w obliczeniach i utknął. Na pomoc małemu zwierzakowi ruszyli strażnicy miejscy. Do zdarzenia doszło w czwartek (22 września) na ulicy Kopernika w Olsztynie.

Ulica Kopernika w Olsztynie. Jeżyk utknął w siatce
Autor: Straż miejska w Olsztynie Ulica Kopernika w Olsztynie. Jeżyk utknął w siatce
Bartoszyce. Para łosi przeszła przez drogę po przejściu dla pieszych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE