Gigantyczny park rozrywki pod Olsztynkiem. Powstanie tam najwyższa wieża swobodnego spadania

i

Autor: Unsplash Gigantyczny park rozrywki pod Olsztynkiem. Powstanie tam najwyższa wieża swobodnego spadania

inwestycje

Gigantyczny park rozrywki pod Olsztynkiem. Powstanie tam najwyższa wieża swobodnego spadania

2023-07-06 7:49

Warmia i Mazury będą miały największy w Polsce park rozrywki. Gigantyczny obiekt ma powstać w Łutynówku pod Olsztynkiem. Główną atrakcją tego miejsca będzie wieża swobodnego spadania. Jej wysokość wyniesie aż 150 metrów, co oznacza, że stanie się najwyższą taką wieżą na świecie. Na kiedy zaplanowano otwarcie parku? Szczegóły w artykule poniżej.

Nowy park rozrywki w Polsce powstanie w Łutynówku pod Olsztynkiem

Województwo warmińsko-mazurskie już niebawem będzie słynąć nie tylko z przepięknych jezior oraz lasów, ale również największego w Polsce parku rozrywki. Firma PTAK S.A. wybuduje nowy park rozrywki w Łutynówku pod Olsztynkiem na terenie dawnego PGR-u. O wyborze miejsca, w którym powstanie obiekt, zdecydowała między innymi dobra infrastruktura.

– To miejsce, które PTAK S.A. wybrał, to jest to miejsce, które dzięki skomunikowaniu, dzięki drodze S7 oraz S51 stało się bardzo atrakcyjne. Bo przecież niecałe dwie godziny do Gdańska i za chwilę niecałe dwie do Warszawy. To miejsce pośrodku, jednocześnie przy wielkich jeziorach mazurskich, ale za chwilę być może też niecałe dwie godziny do Torunia czy Bydgoszczy – zauważa starosta powiatu olsztyńskiego, Andrzej Abako.

– Musimy jeszcze zrobić infrastrukturę, bo do samego parku trzeba dojechać. W związku z tym czekają nas rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, z którego węzła zrobić bezpośredni dojazd. Prowadzimy rozmowy z PKP, które pozwolą nam stworzyć specjalny przystanek do parku rozrywki. To też sprawi, że niekoniecznie trzeba będzie dojeżdżać samochodem do samego parku, tylko wystarczy dojechać do któregoś z parkingów na obrzeżach Olsztyna, a stamtąd specjalnym pociągiem dojechać do parku – dodaje.

Wieża swobodnego spadania atrakcją na skalę światową

Główną atrakcją tego miejsca będzie wieża swobodnego spadania o wysokości aż 150 metrów. To oznacza, że będzie najwyższą taką wieżą nie tylko w Polsce, ale również na świecie.

– Możemy już powiedzieć, że będzie to mega park rozrywki. Będzie to docelowo największy park rozrywki w Polsce. Oczywiście tą pierwszą tajemnicą, którą zdradziliśmy, jest największa atrakcja parku, czyli wieża swobodnego spadania o wysokości 150 metrów – potwierdził starosta.

Park rozrywki w Łutynówku tematycznie związany z Warmią i Mazurami

Wiadomo też, że nowy park rozrywki będzie tematycznie związany z regionem Warmii i Mazur.

– To nie znaczy, że to nie będzie atrakcyjne, bo pojawiły się pomysły, że może lepiej Wiedźmina zrobić albo inne atrakcje. Ale my na Warmii mamy własnego Wiedźmina, własne tradycje i nie musimy się bazować na tej powieści. Wystarczy, że mamy swoje legendy, które są bardzo atrakcyjne, równe Wiedźminowi – zapewnia starosta Andrzej Abako.

– Historia naszego regionu to też historia Polski. W związku z tym na pewno będzie to coś, co przyciągnie tutaj do nas turystów, przyciągnie również tych turystów, którzy przyjeżdżają na Mazury. Chcemy wspólnie z naszymi dwoma krainami, czyli Warmią i Mazurami, realizować to, co dla wszystkich nas jest najcenniejsze, czyli osobom czy rodzinom, które przyjeżdżają na Warmię i Mazury, stworzyć jak największą bazę atrakcji - zarówno tych jeziorno-leśnych, czyli odpoczynku, jak również tych do zwiedzania, kulinarnych oraz do zabawy – dodaje.

Jak będzie nazywał się park rozrywki pod Olsztynem?

Roboczą nazwą parku rozrywki w Łutynówku jest "Mazurolandia". O tym, jak będzie ostatecznie nazywał się park, zadecydują jednak mieszkańcy. W tym celu ogłoszony zostanie specjalny konkurs. Osoba, której nazwa zostanie wybrana, otrzyma nagrodę.

Kiedy otwarcie parku rozrywki w Łutynówku?

Park rozrywki w Łutynówku powstanie prawdopodobnie pod koniec 2024 roku, a może nawet trochę wcześniej. Wszystko zależy od tego, jak przebiegać będą prace związane z planistyką oraz samą budową obiektu. Docelowo inwestycja może kosztować kilkaset milionów złotych.

Najlepsza agroturystyka na Warmii i Mazurach. Gdzie pojechać na wakacje 2023?

Rusza Eska Summer City. Przystanek pierwszy – Plaża Miejska w Olsztynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE