Gdzie jest burza? IMGW wydało kolejne ostrzeżenia. Śledź radar burz online

2020-06-12 7:09
Gdzie jest burza? IMGW wydało kolejne ostrzeżenia. Śledź radar burz online
Autor: pixabay.com Gdzie jest burza? IMGW wydało kolejne ostrzeżenia. Śledź radar burz online

Kolejne dni długiego czerwcowego weekendu również upłyną pod znakiem burz. Tych należy spodziewać się w całym województwie warmińsko-mazurskim. By burza nie zaskoczyła nas w terenie, najlepiej na bieżąco śledzić radar burz online. Znajdziecie go w artykule na ESKA Olsztyn.

Prognoza pogody na długi weekend - warmińsko-mazurskie

Kolejna część długiego weekendu także zapowiada się upalnie i burzowo. Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w piątek należy spodziewać się wystąpienia burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie około 20 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie również opady gradu.

Pogoda IMGW na piątek (12 czerwca)

Zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, także z gradem. W czasie burz opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura maksymalna od 27°C do 31°C, najcieplej na krańcach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Podczas burz możliwe porywy wiatru do 75 km/h. W Olsztynie temperatura wyniesie około 29 stopni.

Pogoda IMGW na sobotę (13 czerwca)

Sobota również burzowa. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu lokalnie około 15 mm, oraz porywami wiatru do 65 km/h. Zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie duże. Niewielkie prawdopodobieństwo przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna od 22°C do 26°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, wschodni i północno-wschodni. Podczas burz możliwe porywy do 70 km/h. W Olsztynie temperatura wyniesie około 26 stopni.

Pogoda IMGW na niedzielę (14 czerwca)

Zachmurzenie umiarkowane, lokalnie wzrastające do dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, wschodni i północno-wschodni. Podczas burz możliwe porywy do 60 km/h. Temperatura w Olsztynie wyniesie około 23 stopnie.

Gdzie jest burza? Śledź radar burz online [MAPA BURZ NA ŻYWO]


W każdej chwili można sprawdzić, gdzie obecnie trwa burza bądź czy właśnie zbliża się w kierunku naszego regionu. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z radaru burz online w serwisie blitzortung.org. Mapa burz online jest aktualizowana na bieżąco. Dlatego też można śledzić, w jakim kierunku przesuwają się chmury burzowe i czy są już blisko miejscowości, w której przebywamy.

Zostajesz królem - co robisz? Akcja ESKI
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE