Fałszywe maile o dodatku węglowym. Możesz stracić pieniądze. Ministerstwo wydało komunikat!

2022-10-04 19:50
Dodatek węglowy 2022. Możesz stracić pieniądze. Ministerstwo wydało komunikat!
Autor: Canva/ Twitter: Ministerstwo Klimatu i Środowiska Dodatek węglowy 2022. Możesz stracić pieniądze. Ministerstwo wydało komunikat!

Ministerstwo Klimatu i Środowiska opublikowało na Twitterze ważny komunikat, w którym ostrzega przed fałszywymi mailami dotyczącymi dodatku węglowego. Oszuści wykorzystują sytuację do kradzieży danych osobowych i pieniędzy. Jak wygląda taki mail? Szczegóły w artykule.

Fałszywe maile o dodatku węglowym. Możesz stracić pieniądze. Ministerstwo wydało komunikat!

Resort klimatu przestrzega przed fałszywymi mailami dotyczącymi dodatku węglowego, w którym zachęca się do wypełnienia sondażu. – Uwaga na fałszywe maile ws. dodatku węglowego. Do obywateli trafia korespondencja niebędąca komunikacją administracji publicznej. Oszuści wykorzystują sytuację do kradzieży danych osobowych i pieniędzy – czytamy w komunikacie ministerstwa opublikowanym w mediach społecznościowych.

We wpisie zamieszczono również screen fałszywego maila. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy odpowiadać na tego typu wiadomości, a tym bardziej podawać swoje dane czy klikać w zawarte w niej linki.

Dodatek węglowy 2022 – wnioski można składać do 30 listopada

Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. Warunkiem otrzymania dodatku węglowego jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, ale też poprawne złożenie wniosku do 30 listopada 2022 roku. Jednorazowy dodatek węglowy otrzymają właściciele gospodarstw domowych, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone. Pieniądze powinny trafić do wnioskujących w okresie 60 dni od złożenia wniosku.

Marcin Kierwiński: Dodatek węglowy jest niesprawiedliwy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE