Eska Summer City Olsztyn! 15. Warmińska Uczta Pierogowa w Biesowie [ZDJĘCIA]

2022-08-16 20:22

Najsmaczniejsza impreza na Warmii i Mazurach! Pyszne pierogi i dobra zabawa to niezawodny przepis na sukces. Na 15. Warmińską Ucztę Pierogową w Biesowie w gminie Biskupiec licznie przybyli mieszkańcy i turyści wypoczywający na Warmii i Mazurach.

Lejący się z nieba tropikalny żar nie odstraszył miłośników pierogowych wyrobów, których przygotowano blisko 60 tysięcy. Były w 22 różnych smakach i znikały błyskawicznie. Począwszy od tych tradycyjnych z mięsem, kapustą i grzybami, twarogiem czy jagodami, po te rzadziej spotykane, czyli z sarniną, kurkami, szpinakiem, boczkiem czy wątróbką. Fantazja gospodyń z sołectw gminy Biskupiec jak zawsze była olbrzymia. Oczywiście odbył się również konkurs na najsmaczniejszego pieroga. Zwyciężyły pierogi z kurkami z Zerbunia oraz pierogi z mięsem z Lipowa.

Na scenie wystąpiły lokalne zespoły: Innamorati, Węgojska Strużka, Warmińska Kuźnia, a także Fires, Shine, Adaśko. Gwiazdą wieczoru był natomiast zespół Nowy VOX.

Pomysłodawcą Warmińskiej Uczty Pierogowej jest Janusz Radziszewski sołtys Sołectwa Biesowo. Wspólnie z mieszkańcami Biesowa, a także samorządami Biskupca i Powiatu Olsztyńskiego tworzą niepowtarzalny klimat znany już w całej Polsce.

Ekipa Eska Summer City sprawdziła, jak bawiliście się podczas tego wydarzenia. Zobaczcie naszą relację wideo!

Eska Summer City Olsztyn! 15. Warmińska Uczta Pierogowa w Biesowie

QUIZ. Jedzenie na literę H

Pytanie 1 z 14
Hummus to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE