Ełk. Wandal zniszczył szyby i witraże w kościele. Wartość strat to ponad 30 tys. złotych [FOTO]

2022-01-14 9:00
Ełk. Zniszczył szyby i witraże w kościele. Wartośc strat to ponad 30 tys. zł
Autor: KPP Ełk Ełk. Zniszczył szyby i witraże w kościele. Wartośc strat to ponad 30 tys. zł

24-letni mężczyzna zniszczył szyby oraz witraże w jednym z kościołów w Ełku, rzucając nocą kamieniami. Prokurator przedstawił mu zarzuty chuligańskiego uszkodzenia zabytku. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Policjanci zostali powiadomieni o trzykrotnym zniszczeniu szyb i witraży w zabytkowym kościele w Ełku pod koniec ubiegłego roku i na początku 2022 r. Pod osłoną nocy nieznany mężczyzna dokonał tych zniszczeń rzucając w okna kamieniami.

— Policjanci wykonali w tej sprawie szereg czynności dochodzeniowo-śledczych oraz operacyjnych i na bieżąco weryfikowali zebrane informacje. W wyniku tego wytypowali osobę, która mogła dokonać tych zniszczeń — informuje sierż.szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowa ełckiej policji.

Policjanci ustalili, gdzie przebywa 24-latek i zatrzymali go w Ełku. Mężczyzna w prokuraturze usłyszał trzy zarzuty zniszczenia zabytku w sposób chuligański. Podejrzany nie był w stanie podać powodów swojego zachowania. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 30 000 złotych. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował 24-latka na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE