Ełk. Niecodzienna kradzież w sklepie. Nałożyli na nogi nowe buty, a stare zostawili w kartonach

2022-11-24 9:53
Ełk. Niecodzienna kradzież w sklepie. Nałożyli na nogi nowe buty, a stare zostawili w kartonach
Autor: KPP Ełk Ełk. Niecodzienna kradzież w sklepie. Nałożyli na nogi nowe buty, a stare zostawili w kartonach

Niecodzienna kradzież w jednym z ełckich sklepów obuwniczych. Klienci nałożyli na nogi nowe buty, a w kartonach pozostawili własne używane. Teraz czekają ich surowe konsekwencje. O szczegółach zdarzenia przeczytasz w artykule poniżej.

Do zdarzenia doszło 18 listopada w jednym ze sklepów obuwniczych w Ełku. Policja otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że do sklepu weszły trzy osoby dorosłe z dwójką dzieci. Osoby te zaczęły przymierzać buty. W końcu, wykorzystując tłok w sklepie i chwilową nieuwagę personelu, wszyscy pospiesznie wyszli ze sklepu. Jak się okazało – w nowych butach, za które nie zapłacili, a stare, zużyte obuwie zostawili w pudełkach. Wartość skradzionego obuwia to blisko 840 złotych.

Policjanci szybko ustalili wizerunek tych osób oraz ich tożsamość.

– Kradzieży dokonali wspólnie i porozumieniu 32-latek oraz 28-latka. Nie spodziewali się, że tak szybko zostaną rozpoznani i zatrzymani przez policjantów. Jak się sami przekonali ich pomysł był ryzykowny i nieopłacalny – informuje mł. asp. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowa z KPP w Ełku.

Skradzione buty zostały im odebrane, a teraz czekają ich konsekwencje prawne. Już usłyszeli zarzuty kradzieży. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

FIT BURGER DRWALA, MOVE FEDERATION, HITY SKOCZKÓW, FURY PIŁKARZY | ESKA XD #062
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE