Ełk: Chcieli okraść ulubiony sklep w galerii handlowej. To miał być plan doskonały

2021-02-25 11:02
Ełk. Kradzież w galerii handlowej. Przejechali niemal 100 km, by okraść ulubiony sklep
Autor: Unsplash - zdjęcie ilustracyjne Ełk. Kradzież w galerii handlowej. Przejechali niemal 100 km, by okraść ulubiony sklep

Trzy młode kobiety i mężczyzna zatrzymani w sprawie kradzieży odzieży o wartości ponad 1600 złotych. Przygotowali się do tego przestępstwa wcześniej i w tym konkretnym celu przyjechali niemal 100 km z Kętrzyna do Ełku. Ich plan doskonały się jednak nie sprawdził, bo ich nieuczciwe zachowanie zarejestrowały kamery monitoringu.

Do kradzieży doszło w jednym ze sklepów galerii handlowej w Ełku. Ochrona sklepu ujęła tam kobietę i mężczyznę, którzy próbowali odjechać swoim samochodem z parkingu. Interweniujący policjanci w zatrzymanym pojeździe znaleźli specjalnie przygotowane torby wypchane głównie bielizną i inną odzieżą – wszystkie te rzeczy pochodziły z kradzieży, a ich wartość wynosiła ponad 1600 złotych. - Okazało się, że z tą kradzieżą związane są także dwie inne młode kobiety, które zostały przez policjantów zatrzymane chwilę później na jednej z ulic w Ełku, bo one także próbowały uciec z miejsca zdarzenia - informuje sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy KPP w Ełku.

Wszystkie cztery osoby w wieku od 18 do 25 lat zostały zatrzymane i trafiły do policyjnej celi. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli także szklaną lufkę i marihuanę.

- Wyjaśniając dokładne okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że młode kobiety postanowiły ukraść odzież ze swojego ulubionego sklepu. Przygotowały się do tego i poprosiły kolegę, żeby w tym właśnie celu przywiózł je do Ełku z Kętrzyna. Ten plan się ostatecznie nie powiódł, bo ich zachowanie było obserwowane na sklepowym monitoringu - poinformowała sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz. - Policjanci ustalili także, że narkotyki znalezione w samochodzie należą do 25-latki. Inne środki odurzające zostały także znalezione w zajmowanym przez nią mieszkaniu w Kętrzynie. Tam też były inne nowe ubrania, które kobieta ukradła wcześniej w olsztyńskim sklepie - dodaje.

Kobiety usłyszały zarzuty kradzieży, a mężczyzna zarzut pomocnictwa w tym przestępstwie. Kodeks karny przewiduje za kradzież karę do 5 lat więzienia. Dodatkowo 25-latka odpowie także za posiadanie środków odurzających.

Raport z Anteny 24.02

Co może ochroniarz w galerii handlowej? Czy znasz swoje prawa?

Pytanie 1 z 11
Czy ochroniarz może nas wylegitymować?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE