Eliminacja Mistrzostw Europy w rallycrossie. Staniszewski gotowy do ostrej rywalizacji [AUDIO]

2022-04-15 12:00
Zbigniew Staniszewski przed eliminacją FIA CEZ - Rabocsiring Węgry 2022
Autor: Staniszewski Team Zbigniew Staniszewski przed eliminacją FIA CEZ - Rabocsiring Węgry 2022

Po mistrzostwach Polski czas na pierwszą eliminację mistrzostw Europy strefy centralnej w rallycrossie. Olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX w najbliższy weekend rozpocznie batalie w obronie tytułu mistrza Starego Kontynentu. W piątek zaplanowane są sesje treningowe. W sobotę i niedzielę o punkty na torze Rabocsiring powalczy szesnastu kierowców w najsilniejszej klasie supercars.

- Jestem dobrej myśli - mówi przed pierwszą eliminacją Mistrzostw Europy w rallycrossie Zbigniew Staniszewski.

- Znamy ten tor dobrze bo byliśmy tam już w zeszłym roku. Wiem, że trzeba go pokonać bardzo szybko ale i mądrze. Nie można się wpychać na siłę, a kierowcy węgierscy są bardzo zadziorni. Auto działa wyśmienicie, zespół również a więc jestem dobrze nastawiony – podkreśla Staniszewski.

Posłuchaj: Zbigniew Staniszewski przed eliminacją FIA CEZ - Rabocsiring Węgry 2022

W poprzedni weekend (9-10 kwietnia) Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX wygrał pierwszą eliminację mistrzostw Polski rallycross w klasie supercars, która odbyła się na torze w Poznaniu. W finale olsztyński kierowca wyprzedził Piotra Tyszkiewicza w Fordzie Fiesta oraz Zbigniewa Kwaśniewskiego w Mitsubishi Lancerze evo 9. Staniszewski wywiózł ze stolicy Wielkopolski komplet dwudziestu czterech punktów.

Olsztyn. Policyjna eskorta taksówki. Kobieta miała zaawansowane bóle porodowe

QUIZ na atrakcyjność. Test, czy podobasz się płci przeciwnej

Pytanie 1 z 10
Jak często przeklinasz?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE