Duże kolejki do punktów wymazowych w Olsztynie. "Ludzie bez maseczek, o dystansie nie ma mowy"

2022-01-21 11:37
Duże kolejki do punktów wymazowych w Olsztynie. Ludzie bez maseczek, o dystansie nie ma mowy
Autor: pexels.com Duże kolejki do punktów wymazowych w Olsztynie. "Ludzie bez maseczek, o dystansie nie ma mowy"

W piątek od rana w Olsztynie ustawiały się spore kolejki do punktów wymazowych. — W tej przed szpitalem uniwersyteckim stało około 100 osób. Niektórzy bez maseczek toczyli towarzyskie rozmowy — informuje Polska Agencja Prasowa.

W piątek rano w kolejce do punktu wymazowego przed szpitalem uniwersyteckim w Olsztynie stało ok. 100 osób.

"Wiele w nich nie miało maseczek, palili papierosy, toczyli towarzyskie rozmowy, o żadnym dystansie nie było mowy" – opowiadała PAP jedna z osób, która stała w tym ogonku. Podobne kolejki od rana obserwować można także przed innymi punktami wymazowymi w mieście.

Pobrań do wymazów jest tak wiele, że stacje sanepidu z miast mniej obciążonych, np. Gołdapi czy Pisza, pomagają stacjom bardziej obciążonym, np. z Olsztyna.

"Nasz system komputerowy pozwala bez problemu rozdzielać pracę związaną z badaniami w kierunku koronawirusa między stacjami w regionie i korzystamy z tego" – powiedział PAP szef warmińsko-mazurskiego sanepidu Janusz Dzisko. Przyznał jednak, że gdy liczba badań będzie dynamicznie rosła, system może się zapychać.

W piątek w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano 1138 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 12 osób, przy czym połowa zgonów spowodowana była wyłącznie koronawirusem.

Super Raport 20.01 (Goście: Paweł Kowal - KO, gen. Adam Rapacki - były zastępca Komendanta Głównego Policji) Sedno Sprawy: Grzegorz Schetyna

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE