Drogi w warmińsko-mazurskim zamienią się w lodowisko. IMGW wydało ostrzeżenie!

i

Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie - zdjęcie ilustracyjne

Drogi w warmińsko-mazurskim zamienią się w lodowisko. IMGW wydało ostrzeżenie!

2023-02-02 14:49

Drogi w województwie warmińsko-mazurskim znowu będą bardzo śliskie. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali bowiem ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Te obowiązywać ma od czwartku (2 lutego) wieczorem.

W najbliższych godzinach warunki na drogach mogą się pogorszyć. IMGW wydało dla całego województwa warmińsko-mazurskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem.

— Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C, przy gruncie lokalnie spadek temperatury do około -6°C. Miejscami temperatura ujemna utrzyma się po zakończeniu ważności ostrzeżenia — czytamy w komunikacie.

Ostrzeżenie obowiązuje od czwartku (2 lutego) od godziny 19.00 do piątku (3 lutego) do godziny 9.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 procent.

Atak zimy w Białymstoku. Rowerzysta jak żółw jedzie środkiem drogi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE