Dobre Miasto. Zabójstwo 45-letniego mężczyzny. Sprawcy przyznali się do winy

2021-09-15 14:40
Dobre Miasto. Zabójstwo 45-letniego mężczyzna. Sprawcy przyznali się do winy
Autor: KMP Olsztyn Dobre Miasto. Zabójstwo 45-letniego mężczyzna. Sprawcy przyznali się do winy

Zabójstwo 45-letniego mieszkańca Dobrego Miasta. Po kilku godzinach od zdarzenia policjanci ustalili i zatrzymali do tej sprawy 18 i 21-latka. W środę (15 września) mężczyźni usłyszeli zarzut zabójstwa, do którego się przyznali. Grozi im dożywocie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście w niedzielę rano (12 września) otrzymali informację o zwłokach mężczyzny znalezionych na klatce schodowej jednego z budynków na terenie miasta. Na miejsce natychmiast skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza oraz załoga karetki pogotowia, z której obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon 45-latka.

W sprawie śmierci mieszkańca Dobrego Miasta wszczęte zostało śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Olsztyn-Północ. - Po wstępnych oględzinach miejsca przestępstwa, śledczy nie mieli wątpliwości, że śmierć 45-latka nastąpiła przy udziale osób trzecich, o czym świadczyły powierzchowne obrażenia denata czy otwarte drzwi prowadzące do mieszkania 45-latka, w którym panował ogólny bałagan. Decyzją prokuratora ciało 45-latka zabezpieczono do prosektorium do dalszych badań sekcyjnych - informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Raport z anteny 15.09. godz.10

Śledczy rozpytali sąsiadów w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia. - Funkcjonariusze dowiedzieli się m.in. tego, że sprawcy z poszkodowanym wspólnie spożywali alkohol i że w trakcie libacji doszło prawdopodobnie do kłótni między biesiadnikami, która przerodziła się w rękoczyny. Przeprowadzona na miejscu zdarzenia wizja lokalna przy udziale jednego z zatrzymanych pozwoliła dokładnie odtworzyć przebieg zaistniałej sytuacji skutkującej ostatecznie śmiercią 45-latka - dodaje podkom. Rafał Prokopczyk.

Na podstawie przeprowadzonych czynności policjanci wytypowali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem. 18 i 20-latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE