Długoterminowa prognoza pogody na jesień 2022. Wrzesień z letnimi temperaturami!

2022-08-10 9:55
Długoterminowa prognoza pogody na jesień 2022. Wrzesień z letnimi temperaturami!
Autor: Unsplash/ mapy IMGW Długoterminowa prognoza pogody na jesień 2022. Wrzesień z letnimi temperaturami!

Jaka będzie tegoroczna jesień? Długoterminową prognozę pogody przygotowali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jeżeli się sprawdzi, czeka nas niezwykle ciepły wrzesień. Kolejne miesiące niestety wypadają nieco gorzej. Szczegóły poniżej.

Lato ucieka jak zwykle szybko, a przed nami - przez jednych uwielbiana, przez innych znienawidzona - jesień. Jakiej pogody w Polsce możemy spodziewać się w tym roku? Czeka nas złota polska jesień czy może deszczowa i zimna? Sprawdzili to synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na ich stronie właśnie pojawiła się eksperymentalna długoterminowa prognoza pogody na jesień 2022 i początek zimy.

Pogoda na jesień 2022. IMGW opublikowało długoterminową prognozę na wrzesień, październik, listopad i grudzień

Na początek dobre informacje, które z pewnością ucieszą wiele osób! Wrzesień zapowiada się rewelacyjnie. Jeżeli prognozy IMGW się sprawdzą, będzie słonecznie i ciepło. – Średnia miesięczna temperatura powietrza w całym kraju powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020 lub w jej górnych granicach. Suma opadów atmosferycznych powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej – informują.

Nieco gorzej zapowiadają się niestety kolejne miesiące. W październiku wkroczymy w typowy jesienny klimat. Co prawda temperatury będą mieściły się w normie, ale deszczu może spaść więcej. Dotyczy to zarówno października, jak i kolejnych miesięcy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Eska Summer City Olsztyn! Dni Ostródy 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE