Co wiesz o Olsztynie? Trwają zapisy do turnieju wiedzy o mieście. Do wygrania 3 tys. złotych!

2021-10-07 14:20
Co ty wiesz o Olsztynie? Trwają zapisy do turnieju wiedzy o mieście. Do wygrania 3 tys. złotych!
Autor: pixabay.com

W październiku odbędzie się wyjątkowy konkurs wiedzy o Olsztynie z okazji 668. urodzin miasta. Nagroda główna to aż 3 tysiące złotych. Miejski Ośrodek Kultury na zgłoszenia miłośników Olsztyna i jego historii czeka do 22 października. Szczegóły w artykule.

– Smakoszy regionalnych dziejów, pożeraczy literatury fachowej i entuzjastów frazy 'kiedyś to było!', zapraszamy do wyczynowej Największej Gry! Wprawdzie nie mamy na pokładzie Stanisławy Ryster, ale mamy nie mniej szacowne grono ekspertów, w osobach prof. dra hab. Stanisława Achremczyka (historyk, znawca historii regionu Warmii i Mazur), Joanny Piotrowskiej (historyczka sztuki), Rafała Bętkowskiego (badacza i niestrudzonego popularyzatora historii Olsztyna) oraz Artura Sobieli (kierownika Muzeum Nowoczesności) – czytamy na stronie MOK Olsztyn.

Podczas testu eliminacyjnego (24 października) wyłoniona zostanie trójkę najlepszych z najlepszych, którzy zmierzą się w mrożącej krew w żyle rywalizacji finałowej (31 października). – Widownię zgłodniałą chleba, ale przede wszystkim igrzysk, zapraszamy już teraz do sali pod Amfiteatrem, gdzie ostatniego dnia października od godz. 16:00 rozgorzeje bezkrwawy bój na wiedzę i pasję! – informuje MOK.

ESKA XD #033 - FORMA NA KONCERTY, NAJDŁUŻSZE SERIALE, MMA VIP 3

36 pytań, 4 kategorie (dzieje Olsztyna od pradziejów do I rozbioru Polski / od 1772 r. do 1945 r. / od 1945 r. do współczesności / sztuka i architektura Olsztyna) i 3 tysiące złotych!

Na zgłoszenia miłośników Olsztyna i jego historii Miejski Ośrodek Kultury czeka do 22 października. Aby wziąć udział w konkursie, należy zgłosić swój udział poprzez wypełnienie formularza. ZNAJDZIESZ GO >>TUTAJ<<. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE