Budowa malowniczej trasy rowerowej na Mazurach. Kiedyś jeździły tędy pociągi, dziś rowery [ZDJĘCIA]

2021-04-13 11:13

Od ubiegłego roku trwają intensywne prace przy drugim etapie budowy ścieżki rowerowej na nieczynnej linii kolejowej prowadzącej ze Szczytna do Biskupca. Aktualnie prace toczą się na terenie gminy Dźwierzuty. Nowa trasa będzie miała długość prawie 23 km.

Gdzie na rower na Mazurach? Możliwości mamy naprawdę wiele! Dziś jednak chcemy zwrócić Waszą uwagę na niezwykłą trasę rowerową ze Szczytna do Ochódna, a wkrótce jeszcze dalej. Wjazd na nią znajduje się przy ulicy Ostrołęckiej w Szczytnie. Trasa prowadzi przez lasy i łąki powiatu szczycieńskiego, aż do dawnego dworca kolejowego w miejscowości Ochódno. Jej długość to łącznie 8 km. Również w Ochódnie znajduje się wiata przystankowa, gdzie można odpocząć przed dalszą drogą. 

Z Ochódna wkrótce dojedziemy do Dźwierzut. Prace nad budową drugiego etapu ścieżki przez gminę Dźwierzuty już trwają. Ścieżka będzie miała długość prawie 23 km i szerokość 2 m. - Nie zabraknie też oznakowania, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Co ważne wybudowane zostaną dwa miejsca obsługi rowerzystów. Pierwsze w miejscowości Dźwierzuty, drugie w Popowej Woli - informuje Starostwo Powiatowe w Szczytnie.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Olivia Addams wraca z hitem Stranger na wiosnę 2021! Poznajcie przedpremierowo w Radiu ESKA!

- Zadanie obejmuje również remont wiaduktów wzdłuż ścieżki. Początek trasy znajduje się na granicy Gmin Szczytno i Dźwierzuty (w miejscu, w którym zakończono pierwszy etap inwestycji dofinansowanej ze środków RPO WiM 2014-2020). Koniec robót wchodzących w drugi etap budowy znajduje się na granicy Gmin Dźwierzuty i Biskupiec, w pobliżu "Łąki Dymerskiej" - czytamy na stronie starostwa.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE