Bisztynek. Sześciolatek na quadzie zderzył się z mercedesem. Dziecko było bez opieki rodziców

2022-05-20 13:17
Bisztynek. Sześciolatek na quadzie zderzył się z mercedesem. Dziecko było bez opieki rodziców
Autor: pexels.com Bisztynek. Sześciolatek na quadzie zderzył się z mercedesem. Dziecko było bez opieki rodziców

Sześcioletnie dziecko jeżdżące quadem bez opieki i nadzoru osoby dorosłej zderzyło się z mercedesem. Szczęśliwie dla chłopca skończyło się jedynie na strachu i drobnych urazach. Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. O szczegółach przeczytasz poniżej.

Do zdarzenia doszło w czwartek (19 maja) przed godziną 20.00 na targowisku miejskim w Bisztynku, poza drogą publiczną. Sześciolatek jeżdżący quadem uderzył przodem w jadącego po placu mercedesa. Policjanci ustalili, że dziecko było pozostawione bez opieki i nadzoru, a do tego jeździło quadem bez kasku ochronnego. 

Na szczęście dziecku nie stało się nic poważnego. Sześciolatek doznał jedynie otarć naskórka, a rodzice uznali, że nie ma potrzeby wzywania karetki pogotowia. 

— Z uwagi na wiek dziecka, które doprowadziło do tej kolizji i okoliczności tego zdarzenia, materiały z tej sprawy trafią do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Dopuszczenie przez rodziców, czy opiekunów dziecka do przebywania przez nie w niebezpieczeństwie dla jego zdrowia, to wykroczenie z art. 106 kw. W tej sprawie skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie osoby, która nie nadzorowała chłopca w chwili tego zdarzenia — poinformowała bartoszycka policja.

Zgodnie z art. 106 kodeksu wykroczeń każdy, kto mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Ostróda. Autobus miejski potrącił rowerzystkę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE