Baranowo. Recydywista drogowy złapany na gorącym uczynku. Zapłaci podwójnie

2022-10-05 14:14
Baranowo. Recydywista drogowy złapany na gorącym uczynku. Zapłaci podwójnie
Autor: KPP Mrągowo Baranowo. Recydywista drogowy złapany na gorącym uczynku. Zapłaci podwójnie

Policjanci zatrzymali w Baranowie drogowego recydywistę. W niespełna tydzień kierowca popełnił dokładnie to samo wykroczenie. Zgodnie z nowymi przepisami, za drugim razem otrzymał mandat dwa razy wyższy.

Do zdarzenia doszło we wtorek (4 października) po godzinie 16.00 w miejscowości Baranowo w powiecie mrągowskim. Policja zatrzymała do kontroli drogowej kierującego osobowym hyundaiem, który przekroczył dozwoloną prędkości i jechał 80 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 40 km/h. Po sprawdzeniu 34-letniego mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że tydzień temu na tego mężczyznę został już nałożony mandat karny w kwocie 800 zł i 9 pkt karnych za przekroczenie prędkości. 

Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązującymi od 17 września, kierujący popełnił wykroczenie w warunkach tzw. recydywy, wobec czego za przekroczenie prędkości o 40 km/h, został na niego nałożony już mandat w kwocie dwukrotnie wyższej niż za pierwszym razem, czyli 1 600 zł i ponownie 9 pkt karnych. W ten sposób w niespełna tydzień kierowca „zdobył” 18 pkt karnych i ma do opłacenia łącznie kwotę 2400 zł tytułem mandatów karnych. Dopiero od momentu opłacenia mandatu, bieg rozpocznie dwuletni okres, po którym punkty za popełnione wykroczenie z jego konta znikną.

Olsztyn. Piraci drogowi na al. Warszawskiej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE