Zrób artystyczne zdjęcie i zgarnij nagrody. Trwa konkurs Skarby Małopolski

2020-09-16 9:29 MR
Skasnen w Nowym Sączu
Autor: fot. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Jeszcze tylko kilka dni pozostało na wysłanie zdjęć na konkurs „Skarby Małopolski”, który organizuje nowosądeckie Muzeum Okręgowe. Prace muszą trafić do organizatorów do 25 września. Tym razem czekają oni na zdjęcia miejsc, które pokażą siedziby i siedliska rodzin w Małopolsce.

Konkurs fotograficzny „Skarby Małopolski” organizowany jest przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu od 20 lat. Co roku pod innym hasłem, które sugeruje uczestnikom jakie miejsca w naszym województwie powinni fotografować. W tym roku hasło przewodnie konkursu to: „Wielopokoleniowe siedliska w Małopolsce”.

Wystawa plakatów filmowych w Nowym Sączu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Chodzi nam przede wszystkim o zaprezentowanie siedzib, siedlisk magnackich, szlacheckich, mieszczańskich i włościańskich oraz rodzinnych skupisk usytuowanych w Małopolsce – wyjaśnia Anna Wideł, koordynatorka konkursu. - Mogą to być także inne skupiska czy miejsca w Małopolsce, które kojarzą się autorom prac z rodzinnymi siedliskami. Jak co roku konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: dokument i fotografia artystyczna.

Organizatorzy liczą na inwencję i kreatywność uczestników. Jak zaznaczają, zdjęcia mogą przedstawiać rożne miejsca w Małopolsce, nie tylko an Sądecczyźnie. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na połowę października. Najładniejsze prace będzie można oglądać na wystawie w Miasteczku Galicyjskim.